Oferta pracy

Starszy Specjalista ds. Bezpieczeństwa Informatycznego

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

  • Aleja Krakowska 110/114, Warszawa, Warszawa

  • Ogłoszenie wygasło 19 dni temu
  • praca zdalna
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)

Technologie, których używamy

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • Projektowanie i wdrażanie usług bezpieczeństwa w nowo powstającej rozległej sieci informatycznej łączącej jednostki Sieci Badawczej Łukasiewicz,

  • Realizacja zadań wynikających z zapewnienia prawidłowego funkcjonowania systemów bezpieczeństwa oraz nadzór i koordynacja obszaru zarządzania ryzykiem w Sieci Badawczej Łukasiewicz,

  • Tworzenie procedur bezpieczeństwa IT i nadzór nad ich wdrażaniem,

  • Realizacja projektów w obszarze bezpieczeństwa IT,

  • Utrzymanie i nadzór nad prawidłową pracą systemów bezpieczeństwa IT,

  • Prowadzenie audytów bezpieczeństwa teleinformatycznego,

  • Realizacja usług bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe informatyczne lub pokrewne,

  • Znajomość zagadnień związanych z administrowaniem systemami z rodziny Windows oraz Linux,

  • Praktykę w zakresie identyfikacji i analizy incydentów bezpieczeństwa IT oraz w zakresie zabezpieczania danych do celów dowodowych,

  • Znajomość platform komunikacji mailowej, głosowej oraz narzędzi compliance działających w oparciu o wiodące technologie - potwierdzona stosownymi certyfikatami,

  • Znajomość zagadnień związanych z mechanizmami ochrony antywirusowej, antyspamowej oraz zabezpieczania usług IT,

  • Znajomość zagadnień i technologii związanych z analizą behawioralną i wykrywaniem nietypowych działań i zachowań użytkowników i urządzeń w sieciach korporacyjnych,

  • Znajomość zagadnień w co najmniej dwóch obszarach: analiza Malware, inżynieria wsteczna/programowanie/skrypty, analiza i korelacja zdarzeń w logach, testy penetracyjne infrastruktury oraz aplikacji webowych w poszukiwaniu najczęściej występujących typów podatności.

  • Znajomość ITIL oraz Prince 2 lub zwinnych metodyk zarządzania projektami na poziomie Foundation - dodatkowym atutem będzie posiadanie certyfikatów,

  • Zdolność analitycznego i biznesowego myślenia,

  • Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • program emerytalny

  • brak dress code’u

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

  • dofinansowanie do świąt

  • rowerownia

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Airbus czy Pratt & Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych i kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych.

Przewiń do profilu firmy