Oferta pracy

Starszy Specjalista ds. Bezpieczeństwa IT

Grupa LOTOS S.A.O firmie

Rekrutacja zdalna

  • Gdańsk, pomorskie

  • Ogłoszenie wygasło 7 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Starszy specjalista (Senior)

Naj nie bierze się znikąd. Za sukcesem Grupy LOTOS stoi sztab specjalistów, pełne pasji zespoły i zaangażowani pracownicy. Dzięki najnowocześniejszym instalacjom w Europie nasza firma przerabia ponad 10 mln ton ropy rocznie. Jesteśmy liderem branży paliwowej, dbamy o bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju, jako jeden z najlepszych pracodawców w Polsce cenimy wiedzę i doświadczenie każdego pracownika. Zostań częścią firmy, która naprawdę ma znaczenie.

Starszy Specjalista ds. Bezpieczeństwa ITNumer ref.: 238/GL/19

NAJWAŻNIEJSZE ZADANIA:

  • zarządzanie i obsługa technologii w obszarze monitorowania bezpieczeństwa systemów informatycznych (SIEM, ATP, AV, Honeypot).
  • obsługa incydentów bezpieczeństwa, analiza powłamaniowa,
  • stały nadzór nad przestrzeganiem standardów bezpieczeństwa, opiniowanie projektów,
  • przeprowadzenie regularnych oraz wyrywkowych analiz w celu identyfikacji luk w systemach zabezpieczeń (VA)
  • monitorowanie i przeprowadzanie kontroli bezpieczeństwa IT/OT
  • wspomaganie procesów identyfikacji ryzyka bezpieczeństwa informacji
  • identyfikacja, ocena oraz monitorowanie ryzyka w zakresie bezpieczeństwa IT/OT oraz sieci komputerowych
  • wdrażanie procesów zapewniających ochronę i kontrolę dostępu do informacji
  • działania w kierunku zapewnienia zgodności funkcjonowania procesów i systemów z ustanowionymi założeniami polityki bezpieczeństwa
  • zabezpieczanie dowodów elektronicznych na potrzeby prowadzonych postępowań wyjaśniających

CO JEST DLA NAS WAŻNE:

  • wykształcenie wyższe, preferowany kierunek: Informatyka lub Automatyka i pokrewne
  • co najmniej 2-letnia praktyka w pracy na stanowisku związanym z bezpieczeństwem systemów informatycznych lub automatyki przemysłowej
  • mile widziane doświadczenie w obszarach: SIEM, AV, VA, DLP, Forensic IT, APT, systemy do ochrony poczty, dostępu do Internetu
  • znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem IT/OT w tym najnowszych technologii i trendów
  • mile widziana umiejętność programowania
  • znajomość aktualnych zagrożeń bezpieczeństwa
  • bardzo dobra znajomość systemów operacyjnych z rodziny UNIX/Windows/Linux
  • dobra znajomość systemów sterowania automatyki przemysłowej (DSC, SCADA)
  • znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym
  • samodzielność oraz dobra organizacja pracy
  • dodatkowym atutem będzie posiadanie certyfikatów w zakresie bezpieczeństwa informacji, badania bezpieczeństwa, zarządzania technologiami sieciowymi, systemami operacyjnymi, bazami danych

CO SPRAWIA, ŻE WARTO DO NAS DOŁĄCZYĆ:

  • umowa o pracę
  • interesująca praca w stabilnej i rozwijającej się firmie
  • atrakcyjny pakiet Benefitów:
    - opieka medyczna i dentystyczna, dofinansowanie do wypoczynku, premia roczna, nagrody specjalne, ubezpieczenie grupowe z funduszem inwestycyjnym opłacane przez pracodawcę
    - Akademia LOTOS, szkolenia, programy rozwojowe, kultura dzielenia się wiedzą, dofinansowanie do studiów oraz nauki języków obcych
    - możliwość zakupu Karty MultiSport i OK System, zniżki na stacjach paliw LOTOS
    - firmowe sekcje sportowe, m.in.: sekcja siatkarska, żeglarska, tenisa ziemnego, piłki nożnej, kręgli, szachów oraz LOTOS Running Team
  • współpraca z wysokiej klasy specjalistami w branży naftowej
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji na stanowisku pracy

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy