Oferta pracy

Starszy/a Specjalista/ka ds. Bezpieczeństwa Usług Cloud

Nest Bank S.A.

  • śląskie

    śląskie
  • ogłoszenie wygasło 17 dni temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior), ekspert
  • praca zdalna
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Azure Cosmos DB

  • AWS

  • GCP

  • SecOps

Twój zakres obowiązków

  • Aktywny udział w projektach wdrożeniowych w architekturze chmury obliczeniowej (chmura publiczna/prywatna)

  • Projektowanie i rozwój bezpieczeństwa rozwiązań chmurowych, w tym wyznaczanie standardów zgodnie z wymaganiami biznesowymi

  • Udział w opracowaniu dokumentacji architektonicznej i analitycznej w zakresie bezpieczeństwa

  • Projektowanie i optymalizacja architektury bezpieczeństwa systemów informatycznych pod kątem bezpieczeństwa rozwiązań chmurowych uwzględniającej środowisko multi-cloud

  • Udział w ocenie gotowości/dojrzałości usług IT i przygotowaniu planu migracji do chmury obliczeniowej z perspektywy cyberbezpieczeństwa i zgodności z regulacjami lub najlepszymi praktykami

  • Przegląd i ocena aktualnie używanych narzędzi oraz polityk/procedur/standardów z obszaru bezpieczeństwa w kontekście migracji do chmury

  • Współdziałanie z dostawcami przy projekcie i realizacji Proof-of-Concept migracji danych i wykorzystania natywnych chmurowych narzędzi cyberbezpieczeństwa

  • Przygotowanie i koordynacja audytów bezpieczeństwa i zgodności dla rozwiązań chmurowych

  • Prowadzenie monitoringu infrastruktury, sieci, systemów i usług teleinformatycznych w ujęciu rozwiązań chmurowych

  • Obsługa zdarzeń naruszenia bezpieczeństwa - ich wstępna analiza, kategoryzowanie i raportowanie

  • Zbieranie kluczowych informacji w analizowanych zdarzeniach, opisywanie ich na potrzeby procesu reagowania na incydenty

  • Współpraca z innymi zespołami dbającymi o bezpieczeństwo i ciągłość działania usług

  • Znajomość standardów związanych z przeprowadzaniem testów penetracyjnych (OWASP)

Nasze wymagania

  • Doświadczenie w obszarze przynajmniej jednej z chmur publicznych (Azure, AWS, GCP) min. 1 rok, szczególnie na stanowisku związanym z projektowaniem i utrzymywaniem architektury bezpieczeństwa

  • Znajomość najlepszych praktyk w budowie i weryfikacji bezpieczeństwa rozwiązań teleinformatycznych w chmurze

  • Umiejętność zabezpieczania aplikacji i środowisk w chmurze i on-prem

  • Umiejętność formułowania wymagań bezpieczeństwa IT w obszarze SecOps (DevSecOps)

  • Znajomość działania narzędzi i technologii bezpieczeństwa

  • Doświadczenie w pracy w obszarze nadzoru i monitoringu infrastruktury teleinformatycznej

Mile widziane

  • Certyfikaty branżowe w zakresie bezpieczeństwa i architektury rozwiązań chmurowych (np. GCP Professional Cloud Security Engineer, GCP Professional Cloud Architect, Azure Security Engineer, Azure Solutions Architect, itp.)

  • Doświadczenie na stanowisku związanym z projektowaniem i utrzymywaniem architektury bezpieczeństwa w zakresie chmur publicznych

To oferujemy

  • Odpowiedzialną, nową rolę z dużą swobodą działania w elastycznej, zwinnej organizacji

  • Ciekawą, pełną wyzwań pracę w przyjaznej i inspirującej atmosferze

  • Udział w innowacyjnym projekcie cyfrowej transformacji banku

  • Możliwość codziennej współpracy z ekspertami i pasjonatami w swojej dziedzinie

  • Możliwość pracy zdalnej

  • Warunki zatrudnienia umożliwiające osiągnięcie Work Life Balance: umowa o pracę, pakiet socjalny (karta MultiSport, prywatna opieka zdrowotna, ubezpieczenie na życie, Kafeteria MyBenefit)

  • FitNest; program wellness, którego celem jest motywowanie nas do czerpania energii z drobnych rzeczy, które przekładają się na dobry nastrój i pozytywną atmosferę w pracy

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • Nest Uniwersytet

Koncentrujemy się na obsłudze mikro i małych firm oraz klientów indywidualnych dostarczając im nowoczesne rozwiązania ułatwiające prowadzenie biznesu i codzienne korzystanie z finansów. Naszej działalności biznesowej przyświeca idea „banku bliskiego ludziom”, który jest cyfrowym opiekunem firmowych i rodzinnych finansów. Od początku w Nest Banku stawiamy duży nacisk na innowacyjne rozwiązania - jako jedni z pierwszych umożliwiliśmy zakładanie konta przez wideo rozmowę z konsultantem. Nasi klienci mogą korzystać z BLIK oraz z najpopularniejszych płatności mobilnych - Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, FitBit Pay. Więcej informacji: www.nestbank.pl

Dlaczego warto z nami pracować?

Jest wiele powodów, dla których warto z nami pracować. Przede wszystkim są to ludzie, którzy tworzą przyjacielską atmosferę. Jesteśmy niewielkim bankiem, w którym niemal wszyscy się znają. Z szefem jesteśmy na „ty” – podobnie jak z członkami naszego zarządu. Wzajemny szacunek to podstawa naszych relacji. Każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania bez względu na stanowisko czy staż pracy. Jesteśmy otwarci na nieszablonowe pomysły. Doceniamy inicjatywę i zaangażowanie. Możemy na sobie polegać.

Atmosfera pracy to dla Ciebie podstawa? Aż 96% naszych pracowników mówi, że lubi osoby ze swojego zespołu 😊Skąd to wiemy? Z regularnych badań ankietowych przeprowadzanych wśród naszych pracowników.

Poza ciekawą pracą i świetną atmosferą mamy Ci do zaoferowania także wiele fajnych i niestandardowych projektów. Przeczytaj co jeszcze czeka na Ciebie, jeśli do nas dołączysz 😊

Przewiń do profilu firmy