Ta oferta pracy jest nieaktualna od 52 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Starszy Specjalista ds. Finansów

  • Katowice, śląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 19.09.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    TAURON to druga co do wielkości Grupa energetyczna w Polsce, zajmująca się wydobyciem węgla oraz produkcją, dystrybucją, sprzedażą energii elektrycznej, ciepła i gazu.

    Działamy na obszarze równym niemal 1/5 powierzchni kraju na terenie 5 województw. Codziennie ponad 25 tys. pracowników odpowiada na potrzeby kilku milionów naszych klientów. Naszą misją jest dostarczanie nowoczesnych rozwiązań, które dają energię w ciągle zmieniającym się świecie. Kluczem do naszego sukcesu są pasja i zaangażowanie pracowników.

    To, co dla nas ważne, określają wartości PRO, czyli partnerstwo, rozwój i odwaga. Poszukujemy ludzi chętnie rozwijających swoje kompetencje, otwartych na nowe wyzwania, innowacyjnych oraz potrafiących budować partnerskie relacje z klientami i współpracownikami.

    TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w Grupie TAURON notowaną od 2010 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach WIG20 – indeksu największych spółek giełdowych.

    TAURON Polska Energia S.A. poszukuje kandydatów na stanowisko:

    Oddział: TPE/2018/09/02
    Miejsce pracy: Katowice

    Zakres obowiązków

    • Udział w procesie planowania poziomu kapitału pracującego i płynności Grupy TAURON a następnie realizacja czynność i w ramach tego procesu
    • Udział w przygotowywaniu danych i informacji związanych ze sprawozdawczością Spółki i Grupy TAURON
    • Udział w projektach realizowanych przez Grupę TAURON, w którego zaangażowany jest Zespół Organizacji Finasowania i Zarządzania Płynnością
    • Realizowanie transakcji finansowych na rzecz Spółek Grupy TAURON
    • Udział w procesach wyznaczania cen w transakcjach prowadzonych przez Zespół i przygotowanie dokumentacji cen transferowych dla transakcji realizowanych przez Zespół

    Wymagania

    • Wykształcenie wyższe w obszarze finansów, rachunkowości lub controllingu
    • 2 letnie doświadczenie zawodowe w obszarze finansów lub controllingu
    • Wiedza z zakresu finansów, rachunkowości finansowej i zarządczej, controllingu
    • Umiejętność przygotowywania prognoz danych liczbowych
    • Umiejętność przeprowadzania analiz, interpretacji i wnioskowania
    • Znajomość angielskiego na poziomie B2
    • Dobra znajomość pakietu MS Office
    • Bardzo dobra organizacja pracy pod presją czasu
    • Budowanie partnerstwa, proponowanie ulepszeń, dążenie do osiągania wyników, podejmowanie decyzji, stałe doskonalenie się

    Oferujemy

    • Interesującą pracę w dynamicznym zespole
    • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia
    • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego
    • Pracowniczy Program Emerytalny
    • Możliwość pracy w jednej z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce

    Data ważności

    2018-10-21

    Aby zaaplikować, kliknij w poniższy przycisk „Aplikuj".

    Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu z wybranymi kandydatami.

    Zapraszamy do zapoznania się z klauzulą informacyjną dotyczącą procesu rekrutacji pod adresem www.tauron.pl/rodo/klauzula-tpe-rekrutacja