Starszy Specjalista ds. Inżynierii Danych (Data Engineer)

PGE Systemy S.A.

Sienna 39

Śródmieście

Warszawa

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Python

  • SQL

  • NoSQL

  • Elasticsearch

  • Cassandra

Mile widziane

  • Linux

  • Docker

  • Kubernetes

Twój zakres obowiązków

  • Opracowywanie i utrzymywanie procesów przetwarzania danych z systemów telekomunikacyjnych LTE450

  • Opracowanie wymagań technicznych oraz architektury rozwiązań dla systemów przetwarzania danych

  • Wdrażanie rozwiązań technicznych wspierających procesy ETL/ELT

  • Utrzymywanie ciągłości pracy systemów CI/CD oraz ETL/ELT

  • Analiza trendów w zakresie rozwoju systemów analityki i przetwarzania danych

  • Kreatywny udział w projektach wspierających potrzeby biznesowe

Nasze wymagania

  • Wyższe wykształcenie kierunkowe (preferowana: telekomunikacja lub informatyka)

  • Znajomość architektury sieci LTE

  • Znajomość GIT, GitLab w tym procesów CI/CD

  • Doświadczenie w pracy z bazami danych Oracle, Postgres, Sybase, Elasticsearch, Cassandra

  • Doświadczenie w przetwarzaniu danych z wykorzystaniem Python, SQL/NoSQL (znajomość ETL/ELT)

  • Doświadczenie w wizualizacji danych (w tym danych przestrzennych z użyciem GIS)

  • Znajomość REST API (praktyka z Python FastAPI, Flask)

  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację

  • Otwartość na nowe technologie i narzędzia

  • Umiejętność pracy w zespole

  • Znajomość Linux, Docker i/lub Kubernetes

  • Doświadczenie w Airflow, Dask, Spark

  • Znajomość i doświadczenie w pracy z wykorzystaniem JupyterLab

To oferujemy

  • Ciekawą, ambitną i odpowiedzialną pracę w unikalnym projekcie

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • Rozszerzony pakiet opieki medycznej

  • Karta sportowa

  • Atrakcyjny system premiowy

  • Dofinansowanie opieki nad dziećmi

  • Dofinansowanie wypoczynku

  • Pracowniczy program emerytalny

  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • opieka stomatologiczna

  • program emerytalny

  • firmowa biblioteka

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dofinansowanie wypoczynku

  • Dodatkowy dzień wolny 14 sierpnia z okazji Dnia Energetyka

PGE Systemy S.A. jest spółką technologiczną, buduje, rozwija i utrzymuje nowoczesne systemy teleinformatyczne dla całej Grupy Kapitałowej PGE. Spółka aktualnie realizuje kilka dużych projektów rozwojowych, w tym budowę sieci łączności LTE450, i kilkaset innych inicjatyw. Obsługujemy około dwadzieścia tysięcy komputerów i ponad pół tysiąca maszyn wirtualnych.

PGE Systemy, podobnie jak każdą firmę, tworzą ludzie. To największy i najważniejszy kapitał.

PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego. Gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej do ponad pięciu milionów klientów. Stale się zmieniamy, by realizować nasze strategiczne cele, w tym osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Jesteśmy liderem transformacji energetycznej w Polsce. PGE S.A. to spółka dominująca Grupy Kapitałowej PGE. Odpowiada za zarządzanie Grupą, zapewnia koordynację działań i wytycza strategiczne kierunki. Zapraszamy do współpracy – razem budujmy przyszłość polskiej energetyki.

Przewiń do profilu firmy