Ta oferta pracy jest nieaktualna od 28 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Starszy Specjalista ds. Księgi Głównej i Sprawozdawczości Finansowej z językiem angielskim

  • Siemianowice Śląskie, śląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 30.04.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Firma Minova Ekochem S.A. w Siemianowicach Śląskich dostarczająca produkty i usługi dla sektora górniczego, budowlanego oraz produkcyjnego będąca częścią globalnej korporacji Orica poszukuje kandydata do pracy na stanowisku:

    Starszy Specjalista ds. Księgi Głównej
    i Sprawozdawczości Finansowej z językiem angielskim

    Miejsce pracy: Siemianowice Śląskie

    Obszary odpowiedzialności:

    • Sprawdzanie i uzgadnianie kont ksiąg pomocniczych do księgi głównej,
    • Koordynacja procesu zamknięcia okresów sprawozdawczych,
    • Szacowanie kwot i wprowadzanie dokumentów dotyczących rezerw,
    • Przygotowywanie rocznego sprawozdania finansowego, udział w przygotowaniu sprawozdania skonsolidowanego dla grupy na poziomie Polski,
    • Współpraca przy przygotowaniu dokumentacji cen transferowych, przygotowywanie danych na potrzeby dokumentacji cen transferowych,
    • Współpraca z audytorem wewnętrznym, udział w wdrażaniu procedur dla grupy,
    • Kalkulacja podatku CIT oraz aktywa i rezerwy na odroczony podatek dochodowy – w zastępstwie,
    • Monitoring przeterminowanych należności i zgłaszanie ich do ewentualnego ściągania przez prawników,
    • Przygotowywanie raportów miesięcznych, półrocznych i rocznych oraz innych okresowych, zgodnych ze standardami grupy, w szczególności:
    a) Raportowanie w systemie HFM,
    b) Uzgadnianie i wyjaśnianie różnic pomiędzy raportami dla grupy a księgami rachunkowymi,
    c) Przygotowywanie dodatkowych raportów i analiz dla grupy,
    d) Koordynacja i konsolidacja w zakresie raportowania dla grupy na poziomie Polski,
    e) Przygotowywanie wszelkich analiz i raportów na potrzeby Zarządu,
    • Przygotowywanie raportów do Głównego Urzędu Statystycznego,
    • Implementacja wytycznych Grupy dotyczących okresowych pakietów sprawozdawczych Spółki,
    • Weryfikacja i optymalizacja procesów dotyczących przygotowywania sprawozdawczości lokalnej
      i grupowej,
    • Inne zadania zlecone przez przełożonego.

    Oczekiwanie:

    • Wykształcenie wyższe (finanse, rachunkowość, ekonomia),
    • Bardzo dobra znajomość MS Excel,
    • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej,
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, umożliwiająca pracę w międzynarodowym środowisku,
    • Dokładność i orientacja na cel,
    • Umiejętność samoorganizacji,
    • Umiejętność pracy zespołowej, komunikatywność, zdolności analityczne i łatwość uczenia się,
      a także wysoka kultura osobista.

    Oferujemy:

    • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
    • Atrakcyjne warunki zatrudnienia (premia roczna),
    • Pakiet prywatnej opieki medycznej,
    • Pracę w firmie o stabilnej pozycji rynkowej,
    • Możliwość rozwoju zawodowego oraz szkolenia,
    • Możliwość udziału w interesujących projektach.
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.
    Klauzula Zgody
    Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w CV dla potrzeb aktualnej i przyszłych rekrutacji

    Informacja dla kandydatów do pracy
    Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
    1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Minova Ekochem S.A. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich, ul. Budowlana 10,
    2) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą dla potrzeb aktualnej i przyszłych rekrutacji - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz Kodeksu Pracy z dnia 26 czerwca 1974 r.
    3) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 6 miesięcy dla obecnej i przyszłych rekrutacji,
    4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty współpracujące w procesie rekrutacji
    5) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie
    6) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
    7) podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa a w pozostałym zakresie jest dobrowolne