Ta oferta pracy jest nieaktualna od 8 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Starszy Specjalista ds. Księgowości

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 2019-03-19

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Miejsce pracy: Warszawa
    Nr ref.: PI/MC/03/2019/01

    ING Lease (Polska) Sp. z o.o. należy do międzynarodowej Grupy ING - jednej z największych instytucji finansowych na świecie. Spółka jest liderem rynku leasingu w Polsce, oferując nowoczesne produkty leasingowe - dopasowane do potrzeb zarówno małych i średnich przedsiębiorstw jak i dużych, międzynarodowych korporacji. Dołącz do nas!

    Rodzaj współpracy: umowa o pracę

    Zakres obowiązków:

    • opracowywanie i wprowadzanie innowacji do metod pracy oraz systemów wspierających pracę Księgowości,
    • analiza niestandardowych transakcji pod kątem poprawności podatkowej i rachunkowej oraz proponowanie optymalnych rozwiązań,
    • dbałość o prawidłowość ewidencji księgowej pod kątem bilansowym i podatkowym,
    • bieżąca analiza sald kont księgowych, usprawnianie procesów związanych z uzgodnieniami kont,
    • sporządzanie deklaracji podatkowych (m.in. VAT, CIT),
    • przygotowywanie sprawozdań dla instytucji zewnętrznych (m.in. GUS, NBP),
    • monitorowanie zmian w przepisach mających wpływ na wykonywaną pracę.

    Wymagania:

    • min. 5 letnie doświadczenie na stanowisku samodzielnego księgowego,
    • wykształcenie wyższe ekonomiczne,
    • bardzo dobra znajomość i umiejętność praktycznego stosowania zasad rachunkowości oraz prawa podatkowego,
    • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,
    • komunikatywna znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
    • skuteczność i dbałość o wysoką jakość wykonywanej pracy,
    • zdolność analitycznego myślenia, kojarzenia faktów i formułowania wniosków,
    • umiejętność budowania pozytywnych relacji,
    • bardzo wysoki poziom umiejętności analitycznych i komunikacyjnych,
    • umiejętność adaptacji w dynamicznie zmieniającym się środowisku,
    • inicjatywa i umiejętność twórczego rozwiązywania problemów,
    • samoorganizacja stanowiska pracy pod kątem wymaganych terminów.

    Mile widziane:

    • doświadczenie e firmie leasingowej lub car fleet management,
    • znajomość systemu LEO FK.
    Oferujemy Ci:
    Stabilne warunki zatrudnieniaSzkolenia i programy rozwojoweDostęp do nowych technologiiPremię uzależnioną
    od wyników
    Prywatną opiekę medycznąPracowniczy program emerytalnyPakiet sportowyKafeteryjny system benefitów