Starszy specjalista ds. modeli ryzyka kredytowego w obszarze szacowania utraty wartości

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 08.01.2018
  • Ważna jeszcze 17 dni (do 07.02.2018)

Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

top
W Banku Millennium cenimy różnorodność, bo każdy z nas jest inny i prezentuje swoje, oryginalne
spojrzenie na świat. Dzięki temu tworzymy kompletny, zgrany zespół.
Dołącz do nas i rozwijaj się w jednej z największych i najbardziej innowacyjnych
instytucji finansowych w Polsce, ceniącej najwyższe standardy i doskonałą jakość.

Zdobywaj doświadczenie i rozwijaj swoje talenty zawodowe na stanowisku:

Starszy specjalista ds. modeli ryzyka kredytowego
w obszarze szacowania utraty wartości
Miejsce pracy: Warszawa
nr ref.: Pracuj/DMR-WRK

Obowiązki:

  • Budowa i doskonalenie narzędzi służących do wyznaczania parametrów ryzyka kredytowego
  • Bezpośredni udział w modelowaniu parametrów LGD (klienci detaliczni i korporacyjni)
  • Analiza i kalkulacja parametrów PD i EaD (opcjonalnie)
  • Monitorowanie wybranych parametrów ryzyka
  • Przeprowadzanie analiz portfela kredytowego Banku z punktu widzenia utraty wartości wg MSSF 9
  • Przygotowywanie analiz ad-hoc z danego obszaru

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, ekonometria, metody ilościowe w ekonomii, matematyka
  • Doświadczenie w budowaniu i doskonaleniu modeli LGD (znajomość modeli PD i EAD będzie dodatkowym atutem)
  • Bardzo dobra znajomość języka programowania SQL i umiejętność jego efektywnego wykorzystania (znajomość narzędzia „R” mile widziana)
  • Mile widziana znajomość zasad określonych w MSSF 9 w obszarze szacowania utraty wartości
  • Umiejętność zwięzłego i uporządkowanego formułowania wniosków z przeprowadzonych analiz
  • Umiejętności pracy zespołowej oraz pod presją czasu
  • Dobra znajomość języka angielskiego

Oferujemy:

  • Kreatywną pracę i możliwość wykazania się inicjatywą w realizacji zadań
  • Atrakcyjny pakiet socjalny i opiekę medyczną
  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji w ramach struktur Grupy Finansowej Banku Millennium
www.bankmillennium.pl/kariera/kontakt

w ciągu 30 dni od daty emisji ogłoszenia.
W formularzu wpisz numer referencyjny.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.
bottom