Ta oferta pracy jest nieaktualna od 77 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Starszy specjalista ds. modeli ryzyka kredytowego w obszarze szacowania utraty wartości

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 2018-01-08

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top
    W Banku Millennium cenimy różnorodność, bo każdy z nas jest inny i prezentuje swoje, oryginalne
    spojrzenie na świat. Dzięki temu tworzymy kompletny, zgrany zespół.
    Dołącz do nas i rozwijaj się w jednej z największych i najbardziej innowacyjnych
    instytucji finansowych w Polsce, ceniącej najwyższe standardy i doskonałą jakość.

    Zdobywaj doświadczenie i rozwijaj swoje talenty zawodowe na stanowisku:

    Starszy specjalista ds. modeli ryzyka kredytowego
    w obszarze szacowania utraty wartości
    Miejsce pracy: Warszawa
    nr ref.: Pracuj/DMR-WRK

    Obowiązki:

    • Budowa i doskonalenie narzędzi służących do wyznaczania parametrów ryzyka kredytowego
    • Bezpośredni udział w modelowaniu parametrów LGD (klienci detaliczni i korporacyjni)
    • Analiza i kalkulacja parametrów PD i EaD (opcjonalnie)
    • Monitorowanie wybranych parametrów ryzyka
    • Przeprowadzanie analiz portfela kredytowego Banku z punktu widzenia utraty wartości wg MSSF 9
    • Przygotowywanie analiz ad-hoc z danego obszaru

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, ekonometria, metody ilościowe w ekonomii, matematyka
    • Doświadczenie w budowaniu i doskonaleniu modeli LGD (znajomość modeli PD i EAD będzie dodatkowym atutem)
    • Bardzo dobra znajomość języka programowania SQL i umiejętność jego efektywnego wykorzystania (znajomość narzędzia „R” mile widziana)
    • Mile widziana znajomość zasad określonych w MSSF 9 w obszarze szacowania utraty wartości
    • Umiejętność zwięzłego i uporządkowanego formułowania wniosków z przeprowadzonych analiz
    • Umiejętności pracy zespołowej oraz pod presją czasu
    • Dobra znajomość języka angielskiego

    Oferujemy:

    • Kreatywną pracę i możliwość wykazania się inicjatywą w realizacji zadań
    • Atrakcyjny pakiet socjalny i opiekę medyczną
    • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji w ramach struktur Grupy Finansowej Banku Millennium
    www.bankmillennium.pl/kariera/kontakt

    w ciągu 30 dni od daty emisji ogłoszenia.
    W formularzu wpisz numer referencyjny.
    Skontaktujemy się z wybranymi osobami.
    bottom