Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Starszy Specjalista ds. modeli wyceny

PKO TFI

PKO TFI

Chłodna 52

Warszawa

PKO TFI S.A.

Poszukuje kandydatów/kandydatek
do pracy na stanowisko:

Podstawowe obowiązki obejmują:

  • nadzór nad wyceną modelową instrumentów finansowych znajdujących się w portfelach
    i funduszach zarządzanych przez Towarzystwo w oparciu o przyjęte i zweryfikowane modele wyceny,
  • bieżące administrowanie modelami wyceny aktywów i uzgadnianie cen wyznaczonych w oparciu o wykorzystywane modele,
  • okresową weryfikację działania modeli wyceny instrumentów finansowych, w tym papierów dłużnych oraz instrumentów pochodnych,
  • weryfikację konfiguracji w systemie krzywych stóp procentowych używanych do wyceny,
  • współpracę przy konfiguracji nowych lub modyfikowaniu definicji krzywych stóp procentowych,
  • współdziałanie z depozytariuszami w procesie wyceny aktywów funduszy zarządzanych przez Towarzystwo,
  • przygotowywanie materiałów dla audytora, współpraca z audytorem w trakcie badania sprawozdań finansowych funduszy oraz portfeli zarządzanych przez Towarzystwo.

Od kandydatów oczekujemy:

  • kilkuletniego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku w banku, domu maklerskim, towarzystwie funduszy inwestycyjnych lub otwartym funduszu emerytalnym,
  • ukończonych studiów wyższych (finanse, ekonomia, ekonometria, metody ilościowe, matematyka),
  • dobrze rozwiniętych umiejętności analitycznych,
  • bardzo dobrej znajomości zasad funkcjonowania rynków i zasad wyceny instrumentów finansowych (w tym instrumentów pochodnych i papierów dłużnych),
  • bardzo dobrej znajomości pakietu MS Excel, umiejętności pracy z systemem Bloomberg,
  • znajomość SQL oraz środowiska baz danych Oracle będzie dodatkowym atutem,
  • bardzo dobrych umiejętności interpersonalnych umożliwiających skuteczną komunikację biznesową w obszarach odpowiedzialności.

Wybranym osobom oferujemy:

Stabilne zatrudnienie w jednej z największych Grup Kapitałowych w Polsce w dynamicznie rozwijającym się obszarze. Nasi pracownicy mogą liczyć m.in. na atrakcyjne wynagrodzenie, w tym Pracowniczy Program Emerytalny, wraz z pakietem socjalnym, możliwość osobistego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji oraz dużą samodzielność.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne