Ta oferta pracy jest nieaktualna od 120 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Starszy Specjalista ds. Oceny Ryzyka Kredytowego

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 20.07.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    BGK to państwowy bank rozwoju - centrum kompetencyjne w finansowaniu projektów infrastrukturalnych, eksportu, spółek komunalnych i samorządów. Dzięki naszej unikalnej roli we wspieraniu wzrostu ekonomicznego Polski, oferujemy możliwość rozwoju zawodowego w jedynej takiej organizacji w Polsce, pobudzającej przedsiębiorczość i podnoszącej jakość życia Polaków. Zapewniamy stabilne zatrudnienie w  rozwijającym się i nowoczesnym banku z tradycjami, a także atrakcyjny pakiet szkoleń oraz świadczeń socjalnych.

    Miejsce pracy: Warszawa

    Odpowiedzialność i zadania:

    • Opiniowanie wniosków o udzielenie produktów o charakterze kredytowym z oceną ryzyka oraz strukturyzacją transakcji
    • Identyfikowanie i ograniczanie ryzyka dotyczącego portfela ekspozycji kredytowych, grupy podmiotów powiązanych kapitałowo i organizacyjnie
    • Monitorowanie ekspozycji kredytowych, w tym ocena sytuacji ekonomiczno-finansowej klientów oraz grup podmiotów powiązanych, monitorowanie wartości, aktualności i stanu prawnych zabezpieczeń
    • Analizowanie i monitorowanie sytuacji w branżach i segmentach rynku w zakresie własnego portfela
    • Przygotowywanie okresowych przeglądów portfela ekspozycji kredytowych

    Oczekiwania:

    • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: finanse, bankowość
    • Minimum 3 lata doświadczenia w bankowości na stanowisku związanym z oceną ryzyka kredytowego
    • Dobra znajomość prawa bankowego oraz regulacji zewnętrznych związanych z działalnością kredytową banków
    • Dobra znajomość zasad analizy finansowej oraz oceny zdolności kredytowej podmiotów gospodarczych (w tym w branży leczniczej oraz komunalnych) oraz jednostek samorządu terytorialnego
    • Dobra znajomość zasad rachunkowości przedsiębiorców
    • Dobra znajomość zasad zabezpieczenia wierzytelności
    • Dobra organizacja pracy, samodzielność, odpowiedzialność, samodyscyplina
    • Terminowa realizacja powierzonych zadań
    • Komunikatywna znajomość języka angielskiego

    Oferujemy:

    • Przyjazne środowisko pracy
    • Elastyczne godziny pracy
    • Doskonałą lokalizację biura (ścisłe centrum)
    • Dużą samodzielność i możliwość rozwoju zawodowego
    • Atrakcyjny system wynagradzania
    • Bogaty pakiet benefitów pozapłacowych (karta MultiSport, opieka medyczna, ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie na życie, świadczenia z ZFŚS, Pracowniczy Program Emerytalny)
    • Sekcje sportowe np. piłka nożna, narciarstwo, rowery, biegi, żeglarstwo
    • Program wolontariatu pracowniczego z godzinami wolnymi na jego realizację

    Prosimy o przesyłanie CV za pomocą przycisku Aplikuj

    • Oferta powinna zawierać zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
    • Zastrzegamy możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami
    Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Bank Gospodarstwa Krajowego (dalej: „BGK”) z siedzibą przy Al. Jerozolimskich 7, 00-955 Warszawa. W BGK został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych, z którym można skontaktować się wysyłając wiadomość mailową na adres: [email protected]

    Dane osobowe są przetwarzane w celu przeprowadzenia rekrutacji do pracy w BGK. Dane osobowe są przetwarzane na podstawie:
    • uzasadnionego interesu BGK (zatrudnianie pracowników),
    • w oparciu o obowiązek prawny wynikający z Kodeksu pracy,
    • na podstawie Pani/Pana zgody w zakresie udziału w przyszłych rekrutacjach
      (w przypadku gdy została wyrażona).
    Jednocześnie informujemy, że:
    • udzielenie zgody jest dobrowolne,
    • w każdym momencie przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody,
    • dane osobowe przechowywane są przez czas niezbędny dla realizacji procesu rekrutacyjnego, a w przypadku udzielenia zgody na udział w przyszłych rekrutacjach – do czasu wycofania zgody,
    • przysługuje Pani/Panu żądanie dostępu do Pani/Pana danych osobowych, ich zmiany, usunięcia lub przenoszenia, a także prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych oraz do wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania,
    • przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
    bgk.plO BANKUKARIERA W BGK
    top