Oferta pracy

Starszy specjalista ds. podatków

Adamed Pharma S.A. O firmie

Adamed Pharma S.A.

Mariana Adamkiewicza 6A

Pieńków (pow. nowodworski)

Twój zakres obowiązków

  • Stanowisko łączące w sobie kwestie podatku VAT (z perspektywy polskich przepisów podatkowych) oraz zarządzanie sprawami podatkowymi w zagranicznych filiach i przedstawicielstwach Adamed Pharma (szansa na rozwój w innych podatkach niż VAT)

  • W zakresie podatku VAT:

  • Bieżące wsparcie Działu Księgowości oraz Działów Biznesowych w ocenie skutków zdarzeń gospodarczych na gruncie podatku VAT

  • Prowadzenie wewnętrznych przeglądów VAT

  • Udział w opracowywaniu i wdrażaniu wewnętrznych procedur podatkowych

  • Sporządzanie wniosków o interpretacje podatkowe, WIS, inne

  • Udział w czynnościach sprawdzających prowadzonych przez organy

  • W zakresie spraw międzynarodowych:

  • Prowadzenie (wspólnie z lokalnym doradcą) przeglądów podatkowych i podejmowanie działań wynikających z ich wyników (ustawanie procesów, usuwanie błędów, wprowadzanie wymaganych prawem rozwiązań)

  • Współpraca z zewnętrznymi doradcami, Księgowością oraz Działami Biznesowych w ocenie skutków podatkowych wydarzeń gospodarczych i w identyfikacji efektywnych podatkowo rozwiązań

  • Opiniowanie umów licencyjnych zawieranych przez Adamed Pharma pod kątem ich zgodności z przepisami podatkowymi

  • Tworzenie wewnętrznych procedur finansowo-operacyjnych oraz podatkowych dla filii i przedstawicielstw

  • Analiza ewidencji księgowej z punktu widzenia podatkowego w celu identyfikacji ewentualnych błędów i wprowadzania stosownych zmian

  • Przygotowywanie opinii i raportów podatkowych w języku polskim i angielskim

Nasze wymagania

  • Wiedza z zakresu rozliczenia podatkowych (VAT, oraz podatki dochodowe) jak i nadzoru nad rozwojem międzynarodowym firmy

  • Wykształcenie wyższe magisterskie, preferowane ekonomiczne, prawnicze

  • Posiadanie minimum 3 lat doświadczenia na podobnym stanowisku (dział podatkowy lub doradztwo podatkowe)

  • Znajomość przepisów prawa podatkowego (polskiego i międzynarodowego)

  • Znajomość ustawy o rachunkowości oraz mile widziana znajomość przepisów prawa farmaceutycznego, cywilnego, korporacyjnego

  • Mile widziane posiadanie uprawnień doradcy podatkowego/radcy prawnego oraz specjalizacji w finansach lub bycie w trakcie zdobywania odpowiednich uprawnień

  • Znajomość języka angielskiego w stopniu biegłym

To oferujemy

  • Umowę o pracę

  • Opiekę medyczną dla Ciebie i Twojej rodziny

  • Atrakcyjny system premiowy

  • Zdrowie na 5 (akcje profilaktyczne, konsultacje medyczne, seminaria, szczepienia)

  • Kafeterię szkoleń

  • Możliwość realizacji swoich pasji (sport, wolontariat, ekologia)

  • Zorganizowany transport do pracy lub parking

  • Eventy Integracyjne (Festiwal Wartości, Mikołajki, Spotkania świąteczne)

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • spotkania integracyjne

  • opieka stomatologiczna

  • parking dla pracowników

  • karty przedpłacone

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne