Oferta pracy

Starszy specjalista ds. podatków pośrednich i lokalnych

PGNiG SA

  • ogłoszenie wygasło 14 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • praca stacjonarna, praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

PGNiG SA

Marcina Kasprzaka 25

Wola

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Inicjowanie działań mających na celu jednolite stosowanie prawa podatkowego w Spółce;

  • Monitorowanie wykonania obowiązków sprawozdawczych wynikających z Procedur mających zastosowanie do danego podatku;

  • Przygotowanie wniosków do Ministerstwa Finansów o wydanie interpretacji podatkowej;

  • Przygotowywanie pism oraz skarg w postępowaniu odwoławczym;

  • Współpraca oraz przygotowywanie wyjaśnień organom podatkowym oraz audytowym;

  • Opracowywanie oraz aktualizacja wytycznych i procedur w zakresie stosowania prawa podatkowego w celu ujednolicenia podatkowego ujęcia zdarzeń gospodarczych przez wszystkie jednostki organizacyjne Spółki;

  • Sporządzanie opinii podatkowych w zakresie VAT albo akcyzy albo PN albo podatku od wydobycia niektórych kopalin;

  • Weryfikacja poprawności danych otrzymanych oraz ujęcia wybranych transakcji w księgach dla celów wyliczenia podatków: VAT, akcyzy, podatku od wydobycia niektórych kopalin, podatku od nieruchomości oraz kontrola ujęcia dokumentów dla celów podatkowych;

  • Przygotowanie kalkulacji /weryfikacja przygotowanego zestawienia kalkulacji podatków, deklaracji podatkowej i innych raportów;

  • Nadzór nad monitorowaniem przekazywania danych źródłowych niezbędnych dla ustalenia podatków;

  • Weryfikacja zgodności rejestrów VAT z Księgą Główną albo zgodności podstawy opodatkowania z bazy RE z danymi w SAP FIAA dla PN albo dla akcyzy z ewidencją dla celów tego podatku albo opłaty z tytułu użytkowani wieczystego.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe magisterskie ekonomiczne, w obszarze prawa lub pokrewne;

  • Przynajmniej 3 letnie doświadczenie w obszarze podatków;

  • Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych, w szczególności VAT, akcyzy, podatku od wydobycia niektórych kopalin, podatku od nieruchomości;

  • Przynajmniej średniozaawansowana znajomość języka angielskiego.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w Centrali Spółki PGNiG SA;

  • Pracę w miłej, przyjaznej atmosferze sprzyjającej wzajemnej współpracy, wymianie doświadczeń i pomysłów;

  • Swobodną atmosferę w pracy oraz zapewnione zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • program emerytalny

  • preferencyjne pożyczki

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

  • wyprawka dla dziecka

  • paczki świąteczne

  • dodatkowy urlop

  • rowerownia dla pracowników

  • biuro w dogodnej lokalizacji

PGNiG SA

Centrala Spółki poszukuje pracownika na stanowisko:

PGNiG SA - Centrala Spółki

Departament Rachunkowości

Warszawa

Przewiń do profilu firmy