Oferta pracy

Starszy Specjalista ds. Podatków

Grupa PracujO firmie

8 00011 000 brutto / mies.
  • Prosta 68, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)

Grupa Pracuj

Prosta 68

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Weryfikacja prawidłowości kalkulacji podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku odroczonego

  • Doradztwo w zakresie podatku u źródła, przygotowywanie deklaracji CIT-10Z, IFT-2R

  • Wsparcie w analizie dokumentów źródłowych oraz kalkulacji podatku od towarów i usług, przygotowywanie deklaracji i korekt

  • Kontrola prawidłowości ujęcia zdarzeń gospodarczych oraz dokumentacji pod kątem prawidłowości rozliczeń podatkowych w odniesieniu do podatku dochodowego od osób prawnych, podatku od towarów i usług oraz podatku od czynności cywilno-prawnych

  • Analiza przepisów podatkowych pod kątem ich prawidłowego zastosowania oraz wprowadzanie procesów kontrolnych, procedur i zasad

  • Opiniowanie transakcji i umów pod względem podatkowym

  • Koordynowanie wybranych projektów podatkowych

  • Edukacja pracowników o nowych regulacjach podatkowych (warsztaty, szkolenia)

  • Wspieranie zespołu księgowości w bieżących zagadnieniach podatkowych

Nasze wymagania

  • Znajomość przepisów prawa podatkowego poparta doświadczeniem pracy na stanowiskach specjalistów podatkowych

  • Znajomość zasad rachunkowości w zakresie pozwalającym na sporządzanie kalkulacji CIT

  • Umiejętność czytania i interpretowania zapisów księgowych

  • Planowanie i organizacja pracy własnej oraz budowanie relacji z ludźmi

  • Umiejetność odnajdywania się w pracy, która wymaga samodzielności, terminowości oraz otwartości na zmiany

  • Motywacja do osiągania wyznaczonych celów, inicjatywa

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • służbowy telefon do użytku prywatnego

  • program emerytalny

  • firmowa biblioteka

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • inicjatywy dobroczynne

  • wewnętrzne i zewnętrzne działania rozwojowe

Etapy rekrutacji
1

Rozmowa telefoniczna z Rekruterem

2

Spotkanie online z przyszłym przełożonym

3

Spotkanie online z przyszłym przełożonym i członkiem zespołu