Logo Pracuj.pl

Starszy Specjalista ds. Podatków

Grupa PracujO firmie

8 000–11 000
brutto / mies.
  • Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • rekrutacja zdalna

Grupa Pracuj

Prosta 68

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Weryfikacja prawidłowości kalkulacji podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku odroczonego
  • Doradztwo w zakresie podatku u źródła, przygotowywanie deklaracji CIT-10Z, IFT-2R
  • Wsparcie w analizie dokumentów źródłowych oraz kalkulacji podatku od towarów i usług, przygotowywanie deklaracji i korekt
  • Kontrola prawidłowości ujęcia zdarzeń gospodarczych oraz dokumentacji pod kątem prawidłowości rozliczeń podatkowych w odniesieniu do podatku dochodowego od osób prawnych, podatku od towarów i usług oraz podatku od czynności cywilno-prawnych
  • Analiza przepisów podatkowych pod kątem ich prawidłowego zastosowania oraz wprowadzanie procesów kontrolnych, procedur i zasad
  • Opiniowanie transakcji i umów pod względem podatkowym
  • Koordynowanie wybranych projektów podatkowych
  • Edukacja pracowników o nowych regulacjach podatkowych (warsztaty, szkolenia)
  • Wspieranie zespołu księgowości w bieżących zagadnieniach podatkowych

Nasze wymagania

  • Znajomość przepisów prawa podatkowego poparta doświadczeniem pracy na stanowiskach specjalistów podatkowych
  • Znajomość zasad rachunkowości w zakresie pozwalającym na sporządzanie kalkulacji CIT
  • Umiejętność czytania i interpretowania zapisów księgowych
  • Planowanie i organizacja pracy własnej oraz budowanie relacji z ludźmi
  • Umiejetność odnajdywania się w pracy, która wymaga samodzielności, terminowości oraz otwartości na zmiany
  • Motywacja do osiągania wyznaczonych celów, inicjatywa

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • służbowy telefon do użytku prywatnego
  • program emerytalny
  • firmowa biblioteka
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • inicjatywy dobroczynne
  • wewnętrzne i zewnętrzne działania rozwojowe

Etapy rekrutacji

1

Rozmowa telefoniczna z Rekruterem

2

Spotkanie online z przyszłym przełożonym

3

Spotkanie online z przyszłym przełożonym i członkiem zespołu

Starszy Specjalista ds. Podatków, Prosta 68, Warszawa