Oferta pracy

Starszy Specjalista ds. Podatków

Generali

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 4 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Rozliczania z zakresu podatku CIT (kalkulacja podatku bieżącego oraz podatku odroczonego, przygotowywanie danych podatkowych dla celów raportowania grupowego, przygotowywanie deklaracji CIR-8)

  • Przygotowywanie lokalnej dokumentacji cen transferowych oraz formularzy TPR-C;

  • Weryfikacja dokumentów księgowych pod kątem kwalifikacji podatkowej na gruncie podatku CIT, VAT, podatek WHT

  • Wsparcie zespołu podatków w zakresie realizacji obowiązków związanych z podatkiem VAT (weryfikacja rejestrów VAT, wysyłka plików JPK oraz deklaracji VAT-UE, biała lista)

  • Udział w realizacji obowiązków związanych ze sporządzeniem i wysyłką informacji PIT-11

  • Realizacja obowiązków wynikających z tzw. przepisów WHT ( w tym m. in. kalkulacja podatku WHT, weryfikacja warunków umożlwiających zwolnienie z obowiązku poboru podatku lub pobór podatku w niższej kwocie, sporządzanie i wysyłka informacji IFT-1R, IFT-2R, deklaracji CIT-10Z)

Nasze wymagania

  • 3-5 lat doświadczenia w obszarze podatków – doświadczenie w sektorze ubezpieczeń będzie dodatkowym atutem

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, finanse i rachunkowość

  • Znajomość przepisów w zakresie podatków pośrednich, bezpośrednich oraz przepisów rachunkowych pozwalająca na kalkulacje podatku bieżącego CIT oraz podatku odroczonego, a także na weryfikację rejestrów VAT

  • Wysokie zdolności analityczne związane z interpretacją przepisów prawa podatkowego oraz pracą na liczbach

  • Doświadczenie w przygotowywaniu dokumentacji cen transferowych

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w tym w szczególności Excel

  • Mile widziana znajomość systemów ERP, w szczególności systemu SAP

  • Dokładność, rzetelność i odpowiedzialność za realizowanie zadań

  • Znajomość języka angielskiego

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • zniżki na firmowe produkty i usługi