Logo Pracuj.pl

Starszy Specjalista ds. Polityki Ryzyka Kredytowego

ING Bank Śląski S.A.O firmie

  • Katowice
    Katowice, śląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • MS Office

O projekcie

W naszym zespole zajmujemy się rozwojem, zmianami i utrzymaniem metody AIRB w ramach zarządzania ryzykiem kredytowym. W szczególności skupiamy się na zapewnieniu zgodności naszych procesów wewnętrznych z oczekiwaniami nadzorczymi, jak również przygotowujemy Pakiety Aplikacyjne opisujące zmiany metody AIRB. Współpracujemy z klientami wewnętrznymi (z zespołami odpowiedzialnymi za rozwój portfela kredytowego, modelowanie, walidację i audyt) oraz z interesariuszami zewnętrznymi, jak Grupa ING, audytorzy zewnętrzni i KNF / EBC.

Twój zakres obowiązków

  • Rozwój procesu funkcjonowania metody AIRB we współpracy z Grupą ING
  • Przygotowanie Pakietów Aplikacyjnych dotyczących zmian metody AIRB przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności funkcjonujących rozwiązań z wymogami regulacyjnymi
  • Przeprowadzanie analizy luk i monitorowanie sposobu ich adresowania w kontekście nowych oczekiwań nadzorczych (EBC GLs, KNF Rek)
  • Weryfikacja zmian w regulacjach zewnętrznych i ocena ich wpływu na system zarządzania ryzykiem Banku.
  • Współpraca z Grupą ING i podmiotami nadzorczymi (EBC/KNF) w zakresie utrzymywania regulacyjnej zgodności systemu zarządzania ryzykiem

Nasze wymagania

  • Minimum 3-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania ryzykiem
  • Doświadczenie w koordynacji przekrojowych projektów w ramach organizacji
  • Kreatywność i chęć upraszczania oraz wprowadzania zmian
  • Umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne
  • Zaawansowana znajomość języka angielskiego C1

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

10

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • elastyczny czas pracy
  • program emerytalny
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • wyprawka szkolna
  • paczki świąteczne
  • dodatkowy urlop

Starszy Specjalista ds. Polityki Ryzyka Kredytowego, Katowice