Oferta pracy

Starszy Specjalista ds. Polityki Ryzyka Kredytowego

ING Bank Śląski S.A.O firmie

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)

Technologie, których używamy

Wymagane

  • MS Office

O projekcie

W naszym zespole zajmujemy się rozwojem, zmianami i utrzymaniem metody AIRB w ramach zarządzania ryzykiem kredytowym. W szczególności skupiamy się na zapewnieniu zgodności naszych procesów wewnętrznych z oczekiwaniami nadzorczymi, jak również przygotowujemy Pakiety Aplikacyjne opisujące zmiany metody AIRB. Współpracujemy z klientami wewnętrznymi (z zespołami odpowiedzialnymi za rozwój portfela kredytowego, modelowanie, walidację i audyt) oraz z interesariuszami zewnętrznymi, jak Grupa ING, audytorzy zewnętrzni i KNF / EBC.

Twój zakres obowiązków

  • Rozwój procesu funkcjonowania metody AIRB we współpracy z Grupą ING

  • Przygotowanie Pakietów Aplikacyjnych dotyczących zmian metody AIRB przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności funkcjonujących rozwiązań z wymogami regulacyjnymi

  • Przeprowadzanie analizy luk i monitorowanie sposobu ich adresowania w kontekście nowych oczekiwań nadzorczych (EBC GLs, KNF Rek)

  • Weryfikacja zmian w regulacjach zewnętrznych i ocena ich wpływu na system zarządzania ryzykiem Banku.

  • Współpraca z Grupą ING i podmiotami nadzorczymi (EBC/KNF) w zakresie utrzymywania regulacyjnej zgodności systemu zarządzania ryzykiem

Nasze wymagania

  • Minimum 3-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania ryzykiem

  • Doświadczenie w koordynacji przekrojowych projektów w ramach organizacji

  • Kreatywność i chęć upraszczania oraz wprowadzania zmian

  • Umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne

  • Zaawansowana znajomość języka angielskiego C1

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

  • 10
  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • elastyczny czas pracy

  • program emerytalny

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • wyprawka szkolna

  • paczki świąteczne

  • dodatkowy urlop