Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Starszy Specjalista ds. prawnych

Muzeum Historii Polski w WarszawieO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista

Muzeum prowadzi aktywną działalność wystawienniczą, przedstawiając najważniejsze wątki polskiej historii państwa i narodu. Proponuje bogatą ofertę edukacyjną, której celem jest szerzenie wiedzy o polskim dziedzictwie, budowanie postaw obywatelskich w duchu szacunku dla tradycji i otwartości na świat. Efektem tych działań są liczne nagradzane wystawy, publikacje oraz inne wydarzenia popularyzatorskie. MHP gromadzi kolekcję obiektów i pamiątek historycznych, dokumentów, zdjęć i przedmiotów ofiarowanych przez osoby prywatne i instytucje. Siedziba Muzeum Historii Polski powstanie na terenie Cytadeli Warszawskiej w tzw. Parku Niepodległości, do którego należeć będą już istniejące Muzeum X Pawilonu, Muzeum Katyńskie oraz Muzeum Wojska Polskiego.

Wybrana osoba dołączy do zespołu prawników i będzie współuczestniczyła w obsłudze prawnej Muzeum Historii Polski. Na stanowisku istnieje także możliwość zdobycia lub poszerzenia doświadczenia przy obsłudze prawnej złożonej inwestycji budowlanej (budowa budynku oraz wystawy stałej).

Zakres obowiązków:

  • opracowywanie i opiniowanie dokumentów wewnętrznych Muzeum w szczególności regulaminów, zarządzeń i innych aktów wew.,
  • sporządzanie, opiniowanie i parafowanie umów i innych aktów dokumentujących czynności prawne, których stroną jest Muzeum,
  • udzielanie wyjaśnień w zakresie obowiązujących przepisów prawnych ,
  • monitorowanie obowiązujących przepisów prawa oraz dostosowywanie wewnętrznych regulacji do zmian zachodzących w prawie;
  • opracowanie projektów pełnomocnictw,
  • sporządzanie projektów pism w ramach korespondencji z organami administracji publicznej lub innymi podmiotami,
  • prowadzenie lub udział w negocjacjach z kontrahentami;
  • współpraca z pozostałymi Komórkami organizacyjnymi Muzeum, w szczególności w zakresie przygotowywania dokumentacji do postępowań o udzielenie zamówień publicznych;
  • udział w komisjach przetargowych.

Wymagania:

  • znajomość przepisów w zakresie stosowania prawa zamówień publicznych, prawa  cywilnego, prawa budowlanego, prawa pracy, prawa o ochronie danych osobowych oraz prawo autorskie,
  • wykształcenie wyższe prawnicze oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w pracy związane z obsługą prawną spółek, instytucji itp. lub w kancelarii prawnej,
  • wysoka kultura osobista,
  • odpowiedzialność za powierzone zadania,
  • samodzielność i bardzo dobra organizacja pracy,
  • nastawienie na współpracę i umiejętność pracy w grupie,
  • umiejętność myślenia analitycznego i rozwiązywania problemów,
  • umiejętność dzielenia się wiedzą,
  • umiejętność prowadzenia kilku projektów jednocześnie,
  • umiejętność ustalania priorytetów,
  • dobra znajomość języka angielskiego, w tym terminologii prawniczej,
  • mile widziane doświadczenie w instytucjach finansowanych ze środków publicznych oraz przy obsłudze prawnej procesu budowlanego.

Warunki zatrudnienia:

  • umowa o pracę, w pełnym wymiarze godzin,
  • praca w dynamicznie rozwijającej się instytucji kultury,
  • możliwość przystąpienia do programu sportowego,
  • możliwość przystąpienia do ubezpieczenia medycznego lub ubezpieczenia na życie.

Dokumenty prosimy przesłać w formie elektronicznej poprzez przycisk aplikowania w terminie do 31 sierpnia 2020 r., w tytule podając nr referencyjny: DP/07/2020/MHP/PR

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

Ogłoszenie archiwalne