Starszy Specjalista ds. Ryzyka Kredytowego (Ubezpieczenia Finansowane - Gwarancje ubezpieczeniowe)

GRUPA PZUO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 16 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Starszy specjalista (Senior)
(rekrutacja prowadzona online)Numer ref.: 000011135

Twoje zadania:

  • analiza i ocena ryzyka kredytowego Klienta,
  • ocena ryzyka kontraktu, który ma być zabezpieczony gwarancją,
  • ocena tekstu gwarancji,
  • podejmowanie decyzji w/s wartości i jakości wymaganych zabezpieczeń ocenianego ryzyka,
  • podejmowanie decyzji o akceptacji lub braku akceptacji ryzyka w zakresie udzielenia limitu gwarancyjnego lub pojedynczej gwarancji zgodnie z indywidualną kartą kompetencji decyzyjnych,
  • monitorowanie cyklicznej sytuacji finansowej Klientów w celu minimalizowania ryzyka wypłaty z tytułu gwarancji,
  • pozyskiwanie informacji rynkowych, niezbędnych do zobiektywizowania dokonywanej oceny ryzyka,
  • uczestnictwo w spotkaniach negocjacyjnych z klientami i pośrednikami,
  • udział w modelowaniu procedur oceny ryzyka.

Czekamy na Ciebie, jeśli:

  • masz min. 5 lat doświadczenia w obszarze analizy finansowej podmiotów gospodarczych lub oceny ryzyka kredytowego przedsiębiorstw,
  • umiesz czytać bilanse i rachunki wyników przedsiębiorstw,
  • posiadasz ekspercką wiedzę w obszarze finansowania projektów inwestycyjnych,
  • znasz Prawo Zamówień Publicznych,
  • masz wykształcenie wyższe (finanse, ekonomia, bankowość, zarządzanie),
  • jesteś osobą analityczną oraz komunikatywną,
  • dobrze znasz język angielski,
  • nie boisz się pracy pod presją czasu.

Korzyści dla Ciebie:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na czas określony w celu zastępstwa,
  • atrakcyjny system wynagradzania,
  • profesjonalne szkolenia zewnętrzne oraz udział w wewnętrznych programach szkoleniowych,
  • opieka medyczna w PZU Zdrowie,
  • program emerytalny i zniżki na wybrane produkty ubezpieczeniowe PZU,
  • benefity pozapłacowe m.in. karta sportowa, bilety do kin i teatrów, vouchery zakupowe.

Ogłoszenie archiwalne