Oferta pracy

Starszy Specjalista ds. Sprawozdawczości Finansowej

Żabka PolskaO firmie

  • Matyi 8, Poznań
    Poznań, wielkopolskie
  • Ogłoszenie wygasło 25 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)

Żabka Polska

Matyi 8

Poznań

Twój zakres obowiązków

  • Sporządzanie rocznych i miesięcznych jednostkowych, jak i skonsolidowanych sprawozdań finansowych w oparciu o MSSF (5 spółek)

  • Przygotowywanie kalkulacji wybranych rezerw

  • Wycena instrumentów finansowych

  • Sporządzanie sprawozdań do Instytucji Zewnętrznych tak jak GUS, NBP, banki

  • Przygotowywanie kalkulacji podatku odroczonego

  • Aktywny udział w procesie zamknięcia miesiąca

  • Wykonywanie operacji księgowych związanych z procesem zamknięcia miesiąca

  • Analizy ad hoc

  • Bieżąca współpraca z działem kontrolingu

  • Współpraca z audytorem zewnętrznym oraz doradcami Spółki

  • Proponowanie nowych rozwiązań, które polepszą jakość i usprawnią proces sporządzania sprawozdań finansowych

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu finansów i rachunkowości/ekonomii

  • Minimum 2 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku specjalisty ds. sprawozdawczości finansowej w oparciu o MSSF- warunek konieczny (mile widziane wcześniejsze doświadczenie w firmach audytorskich)

  • Bardzo dobra znajomość Ustawy o rachunkowości oraz Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej

  • Doświadczenie w konsolidacji sprawozdań finansowych

  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym

  • Zainteresowanie i chęć rozwoju w temacie sprawozdawczości i znajomości zasad sporządzania sprawozdań finansowych

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności programu Excel

  • Zdolność analitycznego myślenia

  • Umiejętność pracy w zespole, samodzielność, odpowiedzialność za powierzone zadania oraz terminowość

  • Znajomość obsługi programu SAP-FI

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • spotkania integracyjne

  • firmowa drużyna sportowa

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • strefa relaksu

  • paczki świąteczne