Starszy Specjalista ds. Sprawozdawczości

GRUPA PZU

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • udział w sporządzaniu skonsolidowanych sprawozdań finansowych Grupy PZU wg MSSF, w tym giełdowych raportów okresowych,

  • weryfikację i analizę pakietów konsolidacyjnych wg MSSF przekazywanych przez jednostki Grupy

  • udział w sporządzaniu innych raportów finansowych (m. in. Solvency II),

  • wyliczanie korekt konsolidacyjnych,

  • współpracę z biegłym rewidentem podczas półrocznych przeglądów oraz rocznych badań sprawozdań finansowych;

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe - finanse, rachunkowość,

  • minimum 3-lata doświadczenia w obszarze rachunkowości/sprawozdawczości finansowej,

  • wiedzy z zakresu MSSF i PSR i zasad konsolidacji sprawozdań finansowych oraz rachunkowości instrumentów finansowych,

  • wysokie zdolności analityczne w zakresie analizy sprawozdań finansowych,

  • umiejętność praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu rachunkowości,

  • bardzo dobra znajomość MS Excel, znajomość VBA będzie dodatkowym atutem

  • znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację,

  • dodatkowym atutem będzie doświadczenie praktyczne z zakresu rachunkowości i sprawozdawczości finansowej, ze szczególnym uwzględnieniem sprawozdawczości zakładów ubezpieczeń lub banków (w tym znajomość sprawozdawczości w reżimie Solvency II).

To oferujemy

  • Umowa o pracę na czas zastępstwa

  • Atrakcyjny system wynagradzania

  • Profesjonalne szkolenia zewnętrzne oraz udział w wewnętrznych programach szkoleniowych

  • Opieka medyczna w PZU Zdrowie

  • Program emerytalny i zniżki na wybrane produkty ubezpieczeniowe PZU

  • Benefity pozapłacowe m.in. karta sportowa, bilety do kin i teatrów, vouchery zakupowe

  • Możliwość rozwoju pasji sportowych w ramach licznych sekcji PZU Sport Team (od badmintona - po żeglarstwo)