Starszy Specjalista ds. Stawek Referencyjnych w Biurze Zarządzania Aktywami i Pasywami

Bank Gospodarstwa KrajowegoO firmie

  • Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 10 miesięcy temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • praca hybrydowa

Bank Gospodarstwa Krajowego

Chmielna 73

Wola

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Utrzymanie i rozwój istniejących regulacji wewnętrznych, procesów i narzędzi związanych ze stosowaniem stawek referencyjnych (np. WIBOR, EURIBOR) w banku, a w szczególności:
  • Przegląd i aktualizacja planu awaryjnego na wypadek zaprzestania publikowania lub istotnej zmiany stawek referencyjnych stosowanych w banku,
  • Zarządzanie stawkami referencyjnymi (dopuszczanie do stosowania w banku, parametryzacja w systemach, kontakty z administratorami – licencje, globalny monitoring – zmiany metodologii, wycofywanie i wprowadzanie nowych stawek),
  • Zarządzanie klauzulami awaryjnymi (zatwierdzanie i aktualizacja klauzul stosowanych w produktach bankowych, analiza klauzul zewnętrznych, monitoring jakości ewidencji klauzul w systemach front office),
  • Wsparcie i obsługa jednostek relacyjnych w zakresie stawek referencyjnych i klauzul awaryjnych (m.in. w negocjacjach zapisów umownych, udziale w konferencjach i prowadzeniu szkoleń),
  • Udział w projekcie wdrażającym reformę stawek referencyjnych w BGK.

Nasze wymagania

  • Znajomość problematyki stawek referencyjnych (nie oczekujemy w tym zakresie wiedzy eksperckiej).
  • Min. 2 letnie doświadczenie w bankowości.
  • Atutem będą doświadczenie we współpracy z jednostkami relacyjnymi, znajomość procesu kredytowego oraz konstrukcji umów kredytowych bilateralnych, konsorcjalnych lub z JST.
  • Swoboda w opracowywaniu pism, procedur i innych formalnych dokumentów.
  • Znajomość języka angielskiego min. na poziomie B2 (na potrzeby pracy z dokumentacją i bieżącej komunikacji z partnerami zewnętrznymi).
  • Wykształcenie wyższe.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Praca w trybie hybrydowym (8 dni zdalnych w miesiącu)
  • Możliwość pracy zdalnej okazjonalnej (do 24 dni w roku)
  • Atrakcyjny system premiowy
  • Komfortowe biuro w doskonałej lokalizacji
  • Przyjazna atmosfera pracy

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • elastyczny czas pracy
  • owoce
  • spotkania integracyjne
  • opieka stomatologiczna
  • firmowa drużyna sportowa
  • program emerytalny
  • preferencyjne pożyczki
  • strefa relaksu
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • dofinansowanie wypoczynku
  • wyprawka dla dziecka
  • paczki świąteczne
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne
  • dodatkowy urlop
  • platforma e-learningowa
  • aplikacja do nauki języków eTutor
  • parking dla rowerów

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Dbając o zrównoważony rozwój kraju, bank jest obecny w każdym regionie Polski. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne, które dziś działają już w Brukseli, Frankfurcie, Londynie i Amsterdamie. BGK ma unikalne doświadczenie w finansowaniu, inwestowaniu, udzielaniu poręczeń i gwarancji oraz dystrybucji funduszy unijnych. Podstawą działalności BGK jest odpowiedzialny, etyczny i zrównoważony biznes, dlatego bank podejmuje szereg inicjatyw promujących przedsiębiorczość, innowacje, ekologię i uczciwe traktowanie pracowników, partnerów i klientów. BGK jest pracodawcą dostępnym dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Starszy Specjalista ds. Stawek Referencyjnych w Biurze Zarządzania Aktywami i Pasywami, Chmielna 73, Wola, Warszawa