Oferta pracy

Starszy specjalista ds. testów oprogramowania

Centralny Ośrodek Informatyki O firmie

Centralny Ośrodek Informatyki

al. Jerozolimskie 132-136

Warszawa

Cyfryzacja jest strategicznym zadaniem państwa. Jej sensowny rozwój jest możliwy tylko wtedy, gdy państwo ma po swojej stronie kompetencje cyfrowe, odpowiedni zespół ekspertów oraz spójną strategię. My jesteśmy częścią tego zaplecza.

Centralny Ośrodek informatyki to centrum kompetencji, software house i instytucja publiczna w jednym. Jesteśmy unikalnym w skali państwa zespołem specjalistów cyfrowych. Mamy ekspertów IT, projektujemy usługi i doświadczenie użytkownika, szkolimy, prowadzimy komunikację społeczną, zarządzamy projektami i zamówieniami publicznymi. Dzięki temu możemy realizować kluczowe w państwie projekty cyfrowe od A do Z.

Jako członek naszego zespołu będziesz odpowiedzialny za zapewnienie jakości wdrażanych systemów, wyznaczaniem kierunku i kierowaniem prac we współpracy z zespołem analitycznym, produkcyjnym. W zakresie twoich obowiązków będzie także współpraca z klientem w zakresie odbioru oprogramowania.

Zakres obowiązków

  • Udział we wdrażaniu i odbiorze oprogramowania,
  • Przeprowadzanie testów manualnych,
  • Wspomaganie opracowywanie skryptów do automatyzacji testów,
  • Opracowywanie dokumentacji testowej: scenariuszy testowych, przypadków testowych, raportów,
  • Zapewnianie jakości wytwarzanych produktów,
  • Współpraca z zespołem wytwarzania oprogramowania,
  • Współpraca z testerami biznesowymi klienta,
  • Kierowanie pracami małych zespołów testerów (do 5 osób).

Poszukiwane kompetencje

  • Minimum 5-letnie doświadczenie w testowaniu oprogramowania - testy funkcjonalne, integracyjne, akceptacyjne, automatyczne, wydajnościowe,
  • Tytuł inżyniera lub magistra (preferowane kierunki informatyka, matematyka lub pokrewne),
  • Certyfikat ISTQB Foundation Level lub równoważny (mile widziane ISTQB Advanced Level),
  • Praktyczna znajomość języka SQL / PLSQL,
  • Doświadczenie w pracy z narzędziami do zarządzania testami oraz raportowania błędów, np.: JIRA, Zephyr,
  • Minimum 2-letnie doświadczenia w pracy z narzędziami wspomagającymi testy automatyczne: SoapUI, JMeter,
  • Minimum 2-letnie doświadczenie w automatyzacji testów w narzędziu Selenium WebDriver lub pokrewnych,
  • Minimum 2-letnie doświadczenie w koordynowaniu prac zespołu testerskiego, jak i prac zespołu testerów biznesowych,
  • Praktyczne doświadczenie w planowaniu prac zespołu testerskiego w procesie wytwarzania i utrzymania oprogramowania,
  • Praktyczna wiedza w zakresie Java / JavaScript / XML / WebServices,
  • Umiejętność analitycznego myślenia,
  • Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne,
  • Umiejętność pracy zespołowej zorientowanej na zadania.

Oferujemy

  • Zatrudnienie na  podstawie umowy o pracę;
  • Udział w zróżnicowanych technicznie projektach;
  • Dostęp do najnowszych technologii;
  • Pracę nad aplikacjami, usługami i produktami, które mają wpływ na miliony użytkowników;
  • Dobry sprzęt i rynkowe wynagrodzenie;
  • Otwarty zespół ludzi nastawionych na rozwój;
  • Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji;
  • Nowoczesne biuro blisko Dworca Zachodniego;
  • Dodatkowo: m.in. prywatna opieka medyczna, karnet sportowy, wczasy pod gruszą.

Wyślij swoje CV za pomocą przycisku

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy