Starszy Specjalista ds. walidacji i zarządzania ryzykiem modeli

Santander Bank PolskaO firmie

  • Wrocław
    Wrocław, dolnośląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Python

  • R

  • SQL

  • VBA

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • przeprowadzanie walidacji modeli stosowanych w Banku - zarówno z zakresu ryzyka kredytowego jak i rynkowego, płynności czy stopy procentowej
  • analiza jakości działania modeli, wskazywać kierunki ich rozwoju i poprawy
  • rozwijanie narzędzi oraz metodyki walidacyjne zgodnie z najlepszymi praktykami rynkowymi, także z użyciem metod machine learning i analiz baz danych BIG DATA
  • zarządzanie ryzykiem modeli zapewniając odpowiedni monitoring procesów ich budowy i użycia, zgodność z regulacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi
  • współpraca z zespołami odpowiedzialnymi za budowę modeli i ich biznesowe wykorzystanie
  • wymiana się wiedzą z jednostkami z wielu krajów w ramach grupy Santander

Nasze wymagania

  • pasjonuje Cię analiza danych, modelowanie statystyczne w zakresie ryzyka kredytowego oraz finansowego i masz w tym obszarze praktyczne doświadczenie
  • dobrze znasz relacyjne/ nierelacyjnych bazy danych, a także potrafisz wykorzystywać SQL w codziennej pracy
  • znasz dobrze pakiety statystyczne (GNU R), języki wspomagania analiz (np. Python)
  • jesteś dokładny, dociekliwy i nie boisz się zadawać pytań
  • masz wykształcenie wyższe, preferowane na kierunkach ścisłych, jak matematyka, fizyka, informatyka
  • swobodnie komunikujesz się w języku angielskim
  • potrafisz w sposób jasny opisać i opowiedzieć wyniki swojej pracy

Mile widziane

  • umiejętność programowania w VBA lub innych językach proceduralnych/ obiektowych
  • znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem ryzykiem w bankach (Rekomendacja W)
  • znajomość modeli i regulacji w zakresie IFRS9, IRRBB, IRB

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • masz wpływ na produkt
  • agile

Skład zespołu

  • data scientist
  • administrator IT

To oferujemy

  • zatrudnienie na umowę o pracę
  • jasno określone cele i atrakcyjny system motywacyjny
  • wewnętrzne programy rozwojowe, szkolenia, projekty, akcje
  • prywatną opiekę zdrowotną
  • ofertę produktową banku na atrakcyjnych warunkach
  • możliwość wyboru spośród bogatej oferty świadczeń pozapłacowych w ramach systemu MyBenefit
  • nasza oferta benefitowa zawiera również rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • zniżki na firmowe produkty i usługi

Starszy Specjalista ds. walidacji i zarządzania ryzykiem modeli, Wrocław