Logo Pracuj.pl

Starszy specjalista ds. walidacji modeli ryzyka kredytowego

ING Tech PolandO firmie

ING Tech Poland

Zajęcza 4

Śródmieście

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Ocena modeli ryzyka kredytowego
  • Tworzenie wysokiej jakości raportów walidacyjnych
  • Interakcje z interesariuszami
  • Ciągłe doskonalenie i koordynacja

Nasze wymagania

  • Lubisz oceniać i szukasz nowych sposobów budowania modeli ryzyka kredytowego
  • Masz stopień naukowy magistra lub doktorat w metodach ilościowych (matematyka, fizyka, statystyka lub pokrewne)
  • Masz ponad 3-letnie doświadczenie w pracy z modelami ryzyka kredytowego
  • Masz doświadczenie w programowaniu w SAS lub podobnych narzędziach (Python, R)
  • Posiadasz wiedzę na temat narzędzi statystycznych i technik modelowania
  • Masz wiedzę na temat regulacji IRB i/lub IFRS 9
  • Charakteryzuje Cię podejście analityczne i krytyczne
  • Biegle władasz językiem angielskim w mowie i piśmie

Mile widziane

  • Dobre zrozumienie wymagań regulacyjnych (IRB i/lub IFRS 9)
  • Szczegółową znajomość technik modelowania IRB i/lub IFRS 9
  • Znajomość modeli decyzji kredytowych (np. modeli underwritingu, wyceny kredytu i systemów wczesnego ostrzegania)
  • Specjalizację w modelowaniu w innych obszarach

To oferujemy

  • Wielokierunkowy rozwój,
  • Certyfikacje i transfer wiedzy
  • Najnowsze technologie
  • Międzynarodowe projekty
  • Stabilne warunki zatrudnienia
  • Pełne wyposażenie stanowiska pracy

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • spotkania integracyjne
  • gry wideo w pracy
  • parking dla pracowników
  • strefa relaksu

Informację o zespole:

W ING Tech Poland i grupie ING kierujemy się podejściem Agile. Jesteśmy innowacyjni i ufamy ludziom, z którymi współpracujemy. Risk Hub powstał w ramach centralnego zespołu ryzyka zlokalizowanego obecnie w Amsterdamie. Walidacja modeli sprawdza, czy modele są odpowiednie do zamierzonego zastosowania i zgodne z wewnętrznymi zasadami i regulacjami zewnętrznymi. Naszym celem jest zwiększenie zrozumienia przez ING ograniczeń i słabości modeli oraz przyczynienie się do ciągłego doskonalenia modeli, aby zapewnić ich wartość dodaną dla ING. Jako Starszy specjalista ds. walidacji modeli ryzyka kredytowego będziesz walidować modele stosowane do kapitału regulacyjnego (podejście IRB), rezerw na straty kredytowe (IFRS 9) oraz innowacyjnych modeli decyzyjnych obejmujących wszystkie elementy modeli dla dowolnego rodzaju portfela na całym świecie.

Dodatkowe umiejętności:

  • samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji

Starszy specjalista ds. walidacji modeli ryzyka kredytowego, Zajęcza 4, Śródmieście, Warszawa