Oferta pracy

Starszy specjalista ds. wsparcia systemów

Santander Bank Polska

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Branie udziału w projektach rozwoju systemów informatycznych Pionu BKI, wynikających z przyjętej strategii.

  • Wspieranie kierownika zespołu w koordynacji otoczenia zmiany Pionu BKI w ramach umów z dostawcami (z uwzględnieniem outsourcingu bankowego i kwalifikowanego, cloud computingu), środowiska kontrolnego i ryzyka będącego rezultatem wprowadzanych zmian.

  • Zapewnianie zgodności umów z obowiązującymi wewnętrznymi i zewnętrznymi regulacjami, współpracować z Departamentem Zarządzania Kontraktami i Zakupami oraz Obszarem Zapewnienia Zgodności.

  • Monitorowanie wpływu zmian jakości świadczenia usług w ramach umów na obszary biznesowe Pionu BKI, dokonywać okresowej oceny współpracy z dostawcami.

  • Realizowanie zadań wynikających z właścicielstwa biznesowego systemów informatycznych.

  • Wspieranie kierownika zespołu w koordynacji otoczenia ryzyka technologicznego Pionu BKI w ramach: ryzyka operacyjnego, kontroli funkcjonalnych i raportowania.

  • Aktywna współpraca z klientami wewnętrznymi i dostawcami przy analizach, wycenach i priorytetyzacji zmian w przydzielonym zakresie odpowiedzialności.

  • Wspieranie Kierownictwa Pionu oraz pracowników jednostek Pionu w kontaktach wewnątrz Banku oraz z Grupą Santander, w celu określania jak najlepszych sposobów realizacji wspólnych inicjatyw.

Nasze wymagania

  • Masz wykształcenie wyższe (techniczne, ekonomiczne)

  • Masz minimum 4 letnie doświadczenie w pracy w banku lub w instytucjach finansowych

  • Posiadasz wiedzę na temat środowiska regulacyjnego, tj.

  • Komunikatu Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącego przetwarzania przez podmioty nadzorowane informacji w chmurze obliczeniowej publicznej lub hybrydowej z 23 stycznia 2020 r.

  • Rekomendacji D dotyczącej zarządzania obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego w bankach

  • Wytycznych w sprawie outsourcingu EBA/GL/2019/02 z dnia 25 lutego 2019 wydanych przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA)

  • Masz doświadczenie w zarządzaniu relacjami z dostawcami

  • Masz doświadczenie w procesowaniu umów wdrożeniowych i eksploatacyjnych, w szczególności dla usług powierzonych/z wykorzystaniem przetwarzania w chmurze obliczeniowej

  • Znasz metodyki Waterfall oraz Agile w zarządzaniu projektami

  • Posiadasz umiejętność budowania relacji i współpracy

  • Posiadasz umiejętność dobrej organizacji czasu pracy oraz planowania zadań

  • Jesteś silnie zmotywowany/a oraz zorientowany/a na realizację wyznaczonych celów

  • Znasz bardzo dobrze język angielski

  • Certyfikacje z zakresu prowadzenia projektów lub zarządzania ryzykiem mile widziane

To oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • wewnętrzne programy rozwojowe umożliwiające doskonalenie kompetencji zawodowych

  • udział w ciekawych, strategicznych projektach

  • zgrany zespół i przyjazną atmosferę

  • atrakcyjny system motywacyjny

  • pożyczki na cele mieszkaniowe

  • ofertę produktową banku na atrakcyjnych warunkach

  • prywatną opiekę zdrowotną

  • możliwość wyboru spośród bogatej oferty świadczeń pozapłacowych w ramach systemu kafeteryjnego

  • ciekawe akcje w ramach programu propagującego zdrowy styl życia „BeHealthy”

  • dofinansowanie do „Rajdu Bankowca” - wyjazdu jedynego w swoim rodzaju

  • nasza oferta benefitowa zawiera również rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • preferencyjne pożyczki

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • wyprawka szkolna

  • program rekomendacji pracowników

W ramach Pionu Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej (Pion BKI) poszukujemy osoby, która wesprze zespół koordynujący i monitorujący prowadzenie projektów Pionu i zarządzanie umowami z dostawcami usług IT oraz systemami w zakresie właścicielstwa biznesowego jednostki. Zespół pozostaje w ścisłym kontakcie zarówno z szeregiem jednostek w Banku lokalnie, jak i przedstawicielami obszarów SCIB globalnie w Grupie Santander.