Oferta pracy

Starszy Specjalista ds. Wyceny Aktywów

UNIQA

  • Łódź

    Łódź, łódzkie
  • ogłoszenie wygasło 25 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Wycena ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych (UFK);

  • Kontakty z TFI, zlecenia zakupu i sprzedaży jednostek uczestnictwa;

  • Wycena instrumentów finansowych spółek UNIQA;

  • Analiza portfela inwestycyjnego spółek UNIQA;

  • Przygotowywanie raportów z zakresu inwestycji dla odbiorców wewnętrznych i zewnętrznych (m.in. KNF, NBP, Grupa UNIQA, audyt) według standardów lokalnych oraz MSSF;

  • Współtworzenie raportów dla aktywów na potrzeby Dyrektywy Wypłacalność II;

  • Opracowywanie narzędzi i prowadzenie regularnych kontroli biznesowych;

  • Zarządzanie zabezpieczeniami w ramach transakcji pochodnych dla portfeli własnych;

  • Aktywny udział w opracowaniu i implementacji strategii funkcji Middle-Back Office w obszarze inwestycyjnym w spółkach Grupy w Polsce.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, matematyka, informatyka;

  • Doświadczenie w obszarze Middle/Back Office/ryzyka rynkowego w jednej z następujących instytucji: TFI/PTE/TU/Bank (w tym powiernik)/Spółki świadczące usługi wyceny i księgowości w obszarze inwestycyjnym;

  • Znajomość zasad rachunkowości i wyceny aktywów funduszy inwestycyjnych, UFK, Towarzystw Ubezpieczeń;

  • Znajomość MSSF w odniesieniu do instrumentów finansowych oraz wyceny instrumentów finansowych;

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację w mowie i piśmie;

  • Mile widziane umiejętności programowania VBA/SQL, oraz znajomość SAP/SAP4HANA i SimCorp Dimensions.

To oferujemy

  • Zatrudnienie na umowę o pracę;

  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kompetencji;

  • Możliwość poszerzenia kompetencji merytorycznych;

  • Pakiet benefitów – sam decydujesz co się w nim znajdzie;

  • Przyjazną atmosferę pracy.

UNIQA

Grupę UNIQA w Polsce reprezentują spółki UNIQA TU S.A. oraz UNIQA TU na Życie S.A., oferujące ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i życiowe, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. UNIQA jest blisko klientów, zapewniając im profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze ubezpieczenia.

Doceniamy i promujemy zaangażowanie, niekonwencjonalne pomysły i działanie. Jeśli cenisz miejsce pracy, w którym ważna jest atmosfera współpracy i zaufania, zapraszamy do nas!

Przewiń do profilu firmy