Oferta pracy

Starszy Specjalista ds. zarządzania bazami danych

ArcelorMittal Poland S.A.

aleja Józefa Piłsudskiego 92

Dąbrowa Górnicza

Technologie, których używamy

Wymagane

  • T-SQL

  • Git

  • C#

O projekcie

W ramach otwartej rekrutacji ArcelorMittal Poland zaprasza do aplikowania na stanowisko Starszy Specjalista ds. zarządzania bazami danych. Pracując na tym stanowisku będziesz zajmować się m.in. bieżącym zarządzaniem 4 klastrami bazodanowymi i kilkudziesięcioma niezależnymi serwerami baz danych, instalacją i konfiguracją nowych serwerów, tworzeniem i odzyskiwanie kopii baz danych.

Twój zakres obowiązków

  • bieżące zarządzanie 4 klastrami bazodanowymi w technologii Always On Failover Cluster i Availability Groups opartymi o Microsoft SQL Server,

  • bieżące zarządzanie kilkudziesięcioma niezależnymi serwerami baz danych Microsoft SQL Server,

  • instalacja i konfiguracja nowych serwerów i klastrów Microsoft SQL Server,

  • tworzenie i odzyskiwanie kopii baz danych, tworzenie nowych planów backupowych,

  • nadawanie uprawnień do baz danych,

  • tworzenie Jobów i Maintenance planów,

  • analiza i monitorowanie serwerów baz danych pod kątem wydajności i optymalizacji zapytań,

  • tworzenie i konfiguracja maszyn wirtualnych w oparciu o VMware,

  • zarządzanie innymi serwerami aplikacyjnymi MS Windows Server i Linux,

  • zarządzenie backupami w systemach Netvault i Acronis,

  • współpraca z zespołami developerskimi,

  • wsparcie oraz uczestnictwo w projektach IT.

Nasze wymagania

  • bardzo dobra znajomość relacyjnych baz danych MS SQL Server 2008-2019,

  • doświadczenie w pracy z klastrami SQL Server Always On Failover Cluster i Availability Groups,

  • dobra znajomość języka T-SQL i tworzenia optymalnych zapytań T-SQL,

  • znajomość narzędzi Management Studio, Database Tunning Advisor,

  • dobra znajomość zagadnień związanych z backupem baz danych i tworzeniem planów backupowych,

  • umiejętność tworzenia Jobów i Maintenance Planów,

  • dobra znajomość Replikacji i Linked Servers,

  • umiejętność tworzenia ETL i znajomość narzędzi Integration Services,

  • znajomość Reporting Services/Business Intelligence/PowerBI,

  • znajomość zagadnień disaster recovery,

  • bardzo dobra znajomość systemów operacyjnych MS Windows Server 2008-2019,

  • podstawowe doświadczenie w administracji środowiskami wirtualnymi (VMware 6.0 i wyższe, Hyper-V),

  • podstawowa znajomość Active Directory i PowerShell,

  • podstawowa znajomość systemów Linux,

  • podstawy konfiguracji fizycznych serwerów (HP, DELL),

  • znajomość systemów backupu (Netvault, Acronis, Tivoli, NTBackup),

  • znajomość systemów Cassandra, Oracle, PostgreSQL i MongoDB (dodatkowy atut),

  • komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • rozwijasz kilka projektów jednocześnie
  • możesz zmienić projekt
  • masz wpływ na wybór narzędzi i technologii
  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • program emerytalny

  • preferencyjne pożyczki

  • parking dla pracowników

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • przedszkole / żłobek pracowniczy

  • dofinansowanie wypoczynku

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne