Starszy Specjalista w Wydziale Zarządzania Sprzedażą Energii Elektrycznej/Departament Handlu Energią Konwencjonalną

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Mysia 2

Śródmieście

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Przetwarzanie danych dot. zdolności wytwórczych aktywów będących w zakresie działania operacyjnego Wydziału Zarządzania Sprzedażą.

  • Udział w procesie planowania dyspozycyjności handlowej jednostek wytwórczych oraz ustalania harmonogramów remontów aktywów PGE GiEK.

  • Monitorowanie poziomu kontraktacji energii elektrycznej PGE GiEK w zakresie przygotowywania dyspozycyjnych mocy na potrzeby handlu.

  • Monitorowanie emisji w jednostkach wytwórczych, planowanie zapotrzebowania na uprawnienia do emisji CO2 oraz wyznaczanie pozycji na uprawnieniach do emisji CO2.

  • Analizowanie cen energii elektrycznej oraz cen uprawnień do emisji CO2.

  • Monitorowanie wyniku finansowego na obrocie energią elektryczną i uprawnieniami do emisji CO2.

  • Udział w przygotowywaniu ofert na sprzedaż energii elektrycznej, sporządzanie kalkulacji i wycen dla ofert sprzedaży/zakupu energii elektrycznej oraz monitoring wykonania bieżących planów handlowych.

  • Tworzenie i ewidencjonowanie w systemie transakcyjnym transakcji wynikających z bieżącego handlu energią elektryczną i uprawnieniami do emisji CO2.

  • Przygotowywanie raportów oraz prezentacji dla potrzeb departamentu, organów zarządczych spółki oraz organów zewnętrznych.

Nasze wymagania

  • Wykształcenia wyższego technicznego lub ekonomicznego lub ew. student ostatniego roku studiów.

  • Biegłej znajomości MS Office oraz znajomości SQL.

  • Podstawowej znajomości zasad funkcjonowania rynku energii elektrycznej, w tym Rynku Bilansującego.

  • Podstawowej znajomości rynku uprawnień do emisji CO2.

To oferujemy

  • Umowę o pracę.

  • Pracę w organizacji o stabilnej pozycji na rynku energetycznym.

  • Bardzo duże możliwości rozwoju zawodowego.

  • Atrakcyjny system wynagrodzeń uwzględniający czytelny system premiowy.

  • Prywatną opiekę medyczną.

  • Liczne świadczenia z ZFŚS.

  • Przyjazną atmosferę w pracy.

  • 1 dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka (14 sierpnia).

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • opieka stomatologiczna

  • program emerytalny

  • firmowa biblioteka

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dofinansowanie wypoczynku

  • Dodatkowy dzień wolny 14 sierpnia z okazji Dnia Energetyka

PGE Systemy S.A. jest spółką technologiczną, buduje, rozwija i utrzymuje nowoczesne systemy teleinformatyczne dla całej Grupy Kapitałowej PGE. Spółka aktualnie realizuje kilka dużych projektów rozwojowych, w tym budowę sieci łączności LTE450, i kilkaset innych inicjatyw. Obsługujemy około dwadzieścia tysięcy komputerów i ponad pół tysiąca maszyn wirtualnych.

PGE Systemy, podobnie jak każdą firmę, tworzą ludzie. To największy i najważniejszy kapitał.

Grupa Kapitałowa PGE

Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego. Gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej do ponad pięciu milionów klientów. Stale się zmieniamy, by realizować nasze strategiczne cele, w tym osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Jesteśmy liderem transformacji energetycznej w Polsce. PGE S.A. to spółka dominująca Grupy Kapitałowej PGE. Odpowiada za zarządzanie Grupą, zapewnia koordynację działań i wytycza strategiczne kierunki. Zapraszamy do współpracy – razem budujmy przyszłość polskiej energetyki.

Przewiń do profilu firmy