Oferta pracy

Staż - Tester/ Testerka oprogramowania

Grupa Pracuj

4 000 brutto / mies.
  • warmińsko-mazurskie

    warmińsko-mazurskie
  • ogłoszenie wygasło 19 dni temu
  • umowa zlecenie
  • pełny etat
  • praktykant / stażysta
  • praca zdalna, praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • ISTQB

Mile widziane

  • Visual Studio

  • C#

O projekcie

Staż będzie świetną okazją do zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego jako tester_ka. Będziesz miał_a możliwość rozwoju pod okiem specjalistów, by wspólnie z nimi testować nowe funkcjonalności dla naszych klientów. Dołącz na 4-miesięczny staż od czerwca/lipca.

Kogo szukamy?

- osoby odpowiedzialnej i spostrzegawczej, z dużym nastawieniem na rozwój i zdobywanie wiedzy, która swoją pracą pomoże nam w zapewnieniu wysokiej jakości oprogramowania

- osób studiujących na min. II roku studiów informatycznych lub kierunkach pokrewnych, a także absolwentów szkół programowania, którzy chcą się rozwijać w obszarze zapewniania jakości oprogramowania

- osoby pozytywnie zakręconej :)

Twój zakres obowiązków

  • Określanie zakresu testów manualnych i automatycznych dla danej funkcjonalności,

  • Realizacja testów manualnych

  • Raportowanie wykrytych defektów

  • Aktywny udział w procesie wytwarzania oprogramowania

  • Testowanie aplikacji webowych na przeglądarkach desktopowych i mobilnych z wykorzystaniem chmury,

  • Analiza raportów z testów automatycznych

Nasze wymagania

  • Dostępność na 4-miesięczny staż od 15 czerwca, 1 lipca lub 15 lipca,

  • Wiedza z zakresu testowania oprogramowania (zakres z podstawowego ISTQB), którą miałeś/miałaś okazję wykorzystać w praktyce,

  • Umiejętność definiowania ścieżek testowych (dobór zakresu testów do wymagania),

  • Umiejętność i chęć pracy w zespole

  • Nastawienie na rozwój, poznawanie nowych narzędzi i przyswajanie wiedzy,

  • Gotowość do pracy wymagającej dużego zaangażowania, samodzielności, planowania i odrobiny intuicji.

  • Potrafisz pracować w Visual Studio i znasz podstawy C# (przynajmniej czytanie ze zrozumieniem),

  • Możesz pochwalić się jakimś własnoręcznie napisanym projektem,

  • Orientujesz się czym są zwinne metodyki wytwarzania oprogramowania,

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • możesz zmienić projekt
  • masz wpływ na wybór narzędzi i technologii
  • masz wpływ na rozwiązania technologiczne
  • masz wpływ na produkt

Skład zespołu

  • backend developer
  • frontend developer
  • programista testów automatycznych
  • project manager

Tak pracujemy nad projektem

  • mierniki jakości kodu

  • wzorce projektowe

  • DDD

  • Continuous Deployment

  • Continuous Integration

  • deployment na poziomie zespołu

  • wsparcie architekta / lidera technicznego

  • automatyzacja testów

  • środowiska testowe

  • testy integracyjne

  • testy jednostkowe

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • czas na rozwój Twoich pomysłów

  • mentoring

  • przestrzeń do eksperymentowania

  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych

  • wspieramy wydarzenia dla IT

  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • przyjazna i twórcza atmosfera w pracy

  • wsparcie w realizowanych zadaniach

  • przestrzeń do rozwoju

  • Benefity

  • elastyczny czas pracy

  • spotkania integracyjne

  • firmowa biblioteka

  • brak dress code’u

Etapy rekrutacji
1

Rozmowa telefoniczna z Rekruterem

2

Zadanie domowe

3

Spotkanie z osobami z zespołu i przyszłym przełożonym

Na stażu zyskasz:

  • solidne wdrożenie do wykonywanych obowiązków pod okiem doświadczonego specjalisty QA i menedżera,

  • doświadczenie z obszaru procesu zapewnienia jakości i testów manualnych, pożądane przez pracodawców

  • udział w projektowaniu i tworzeniu przypadków i scenariuszy testowych oraz realizacji testów manualnych wspieranych przez testy automatyczne

  • możliwość pracy ze specjalistami z obszaru wytwarzania oprogramowania i zapewnienia jakości którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą

  • rozwój pod okiem doświadczonych testerów

  • umiejętności w posługiwaniu się popularnymi na rynku narzędziami (DevTools w przeglądarkach Jira, Confluence, Test Management for Jira), wspierającymi prace zespołów developerskich

  • realny udział w całym cyklu tworzenia oprogramowania

  • zobaczysz jak wygląda praca w zwinnym zespole przy procesie wytwarzania oprogramowania

  • dużo testowania eksploracyjnego (z dostępną dokumantacją w postaci kodu testów automatycznych),

  • zestaw dobrych praktyk i feedback ad-hoc.

Grupa Pracuj to lider na rynku cyfrowej rekrutacji, działający od ponad 20 lat w Polsce i od 15 lat na Ukrainie. Firma jest właścicielem marek tworzących cyfrowy ekosystem dla świata HR. Najważniejsze z nich to Pracuj.pl, Robota.ua oraz eRecruiter.

Z usług Grupy Pracuj aktywnie korzysta ponad 80 tysięcy pracodawców, a serwisy firmy w 2020 roku odwiedzało średnio 6,8 miliona użytkowników miesięcznie.

Przewiń do profilu firmy