Oferta pracy

Staż z Lwem w obszarze modelowania ryzyka

ING Bank Śląski S.A.

  • kujawsko-pomorskie

    kujawsko-pomorskie
  • ogłoszenie wygasło 15 dni temu
  • umowa zlecenie
  • pełny etat, część etatu
  • praktykant / stażysta
  • Praca od zaraz

Twój zakres obowiązków

Jeśli chcesz:

• nauczyć się praktycznie wykorzystać znajomość statystyki, ekonometrii i technik programistycznych w modelowaniu ryzyka kredytowego

• pogłębić swoje zdolności analityczne i techniki modelowania statystycznego

• podszkolić się w programowaniu (SAS 4GL, SQL, Python)

• poznać pełne spectrum modeli: decyzyjne, na potrzeby wymogów kapitałowych (w tym AIRB), kalkulacji rezerw zgodnie z IFRS9 a także do stress testów

• zrozumieć specyfikę funkcjonowania jednego z największych banków w Polsce

• zrozumieć rolę dużego banku w stabilizowaniu kondycji systemu finansowego w Polsce

• poznać czym jest umiejętne zarządzanie ryzykiem kredytowym

• z uśmiechem realizować swoje zadania w interdyscyplinarnym międzynarodowym zespole projektowym z elementami metodyki Agile

Nasze wymagania

a przy tym:

• interesujesz się innowacjami

• posiadasz wykształcenie wyższe lub jesteś na co najmniej 2. roku studiów I stopnia najlepiej w zakresie metod ilościowych, ekonometrii, statystyki, matematyki lub podobnych dziedzin

• jesteś kreatywny/a

• znasz języki programowania tj. SAS 4GL, SQL (mile widziana również znajomość Python)

• jesteś sumienny/a i odpowiedzialny/a w wykonywaniu powierzonych zadań

• posiadasz praktyczne umiejętności w zakresie obsługi pakietu MS Office

• znasz język angielski na poziomie B2

• masz duże pokłady pozytywnej energii!

to szukamy właśnie Ciebie!

Zapraszamy!!!

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • elastyczny czas pracy

  • inicjatywy dobroczynne

Masz pytania? Napisz do nas!

Kandydaci często kontaktują się z nami bezpośrednio. Jeśli chcesz o coś zapytać w związku z tą lub inną rekrutacją, napisz do nas na: [email protected]

W ING Banku Śląskim łatwiej robić swoje. Z myślą o naszych klientach sprawiamy, że bankowość staje się bezpieczna, przyjazna i bliska. Na wiele sposobów dbamy o well-being i komfort naszych pracowników. Tworzymy otwarte miejsce pracy, w którym każdy jest mile widziany – bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, stopień sprawności czy inne przesłanki. Dołącz do nas. Mamy tytuł najlepszego pracodawcy, a w naszych procesach rekrutacji wszyscy kandydaci są traktowani z szacunkiem i mają równe szanse.

Przewiń do profilu firmy