Oferta pracy

Szef Zespołu Sprawozdawczości Finansowej

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.AO firmie

  • Książęca 4, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 5 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A

Książęca 4

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • zarządzanie pracą Zespołu Sprawozdawczości Finansowej,

  • sporządzanie jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych oraz sprawozdań Zarządu z działalności (w części finansowej) spółek z Grupy Kapitałowej GPW zgodnie z MSSF (w tym konsolidacja sprawozdań finansowych),

  • weryfikowanie i analizowanie pakietów jednostkowych spółek z GK GPW oraz pakietu skonsolidowanego dla GK GPW wg MSSF na potrzeby jednostkowych oraz skonsolidowanych sprawozdań finansowych,

  • sporządzanie raportów okresowych GPW jako emitenta papierów wartościowych także w formacie ESEF,

  • obsługa i koordynacja procesu badania i przeglądu sprawozdań finansowych, komunikacja z audytorem dla wszystkich spółek z GK GPW oraz z Zarządami tych spółek,

  • weryfikowanie i korekta angielskich tłumaczeń sprawozdań finansowych oraz raportów okresowych,

  • współpraca z audytorami w zakresie poprawności ujawnień i prezentacji sprawozdań finansowych,

  • współpraca z Zespołem Relacji Inwestorskich w zakresie przygotowania komunikacji z inwestorami,

  • bieżące monitorowanie zmian w MSSF i przepisach polskiego prawa związanego ze sprawozdawczością finansową, wdrażanie nowych projektów/procesów/narzędzi w ramach implementacji nowych standardów/zmian w MSSF/ UoR,

  • inicjowanie nowych rozwiązań, które podniosą jakość i ułatwią proces sporządzania sprawozdań finansowych i raportów okresowych,

  • tworzenie, wykonywanie i optymalizacja procedur związanych z konsolidacją sprawozdań finansowych, ustalanie zasad współpracy z nowymi spółkami w GK GPW w zakresie raportowania,

  • uczestniczenie w procesie wdrożenia narzędzia w pełni automatyzującego konsolidację wyników finansowych.

Nasze wymagania

  • wykształcenia wyższego z zakresu rachunkowości lub finansów,

  • co najmniej pięciu lat doświadczenia na stanowisku związanym ze sporządzaniem lub badaniem sprawozdań finansowych (mile widziane doświadczenie w audycie finansowym),

  • bardzo dobrej znajomości zasad rachunkowości (PSR i MSSF),

  • wiedzy z zakresu zasad konsolidacji sprawozdań finansowych oraz rachunkowości instrumentów finansowych,

  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, w tym bogatego zasobu słownictwa z zakresu finansów i rachunkowości,

  • swobody pracy w MS Excel i MS Word,

  • umiejętności strukturyzowania informacji i łatwość formułowania myśli w celu pisania krótkich analitycznych tekstów,

  • gotowości do pracy pod presją czasu w tygodniach poprzedzających publikacje sprawozdań i raportów (kwartalny reżim sprawozdawczy),

  • umiejętności pracy w zespole, samodzielności, odpowiedzialności za powierzone zadania, dobrej organizacji pracy oraz chęci dalszego rozwoju.

Mile widziane

  • kwalifikacje ACCA, CIMA, biegłego rewidenta albo głównego księgowego (lub kandydat/-ka w trakcie zdobywania ww. kwalifikacji),

  • doświadczenie w księgowości, kontrolingu, analizach finansowych, relacjach inwestorskich lub konsultingu,

  • doświadczenie w pracy w sprawozdawczości u emitenta akcji notowanych na Głównym Rynku GPW,

  • znajomość VBA,

  • znajomość raportowania ESEF,

  • umiejętność obsługi Microsoft Dynamics AX,

  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem.

To oferujemy

  • współpracę w oparciu o umowę o pracę,

  • ciekawą pracę w środowisku rynku kapitałowego,

  • możliwość rozwoju zawodowego,

  • atrakcyjny system wynagradzania,

  • dostęp do szkoleń, konferencji, kursów,

  • bogaty pakiet benefitów (pakiet kafeteryjny, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, PPE),

  • możliwość pracy zdalnej.