Oferta pracy

Tax Leader (In-house) (M/F)

Michael PageO firmie

  • Kraków, małopolskie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Kierownik / Koordynator
Tax Leader (in-house) (m/f)Numer ref.: JN -072020-330122

Oferta dla wewnętrznych doradców podatkowych (niekoniecznie z tytułem doradcy) lub osób, które chciałyby kontynuować swoją karierę poza doradztwem i współtworzyć struktury wewnętrznego działu.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma z branży odzieżowej. Aktualnie do nowo tworzonego stanowiska w strukturach poszukujemy doświadczonej osoby w tematyce polskich przepisów VAT, docelowo zakres obowiązków będzie rozszerzany o kolejne grupy podatków, co będzie szło w parze z rozbudową zespołu.

Opis stanowiska

  • Identyfikacja i wdrażanie zmian w przepisach podatkowych,
  • Organizacja i usprawnienia procesu podatkowego oraz przygotowanie dokumentacji pod kątem kontroli podatkowej,
  • Współpraca z doradcami podatkowymi, działem podatkowym w Grupie, nadzór nad interpretacjami podatkowymi,
  • Nadzór nad raportowaniem podatkowym przygotowywanym przez zespół księgowy (CIT, WHT, dokumentacja cen transferowych) oraz bezpośrednie zaangażowanie w przygotowywanie VAT,
  • Comiesięczne raportowanie VAT, uzgadniania kont VAT, przygotowanie JPK,
  • Korekty deklaracji VAT, przegląd transakcji w systemach IT i identyfikowanie potrzebnych korekt w VAT,
  • Nadzór nad procedurą uproszczoną w imporcie dla celów VAT,
  • Zapewnienie kompletności potwierdzenie w eksporcie dla celów VAT,
  • Przegląd faktur sprzedażowych pod kątem ich poprawności podatkowej.

Profil kandydata

  • minimum 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku w międzynarodowym środowisku, lub częściowo w doradztwie podatkowym,
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne, lub prawnicze z praktyką w księgowości,
  • ugruntowana, głęboka i praktyczna wiedza z zakresu podatków CIT, VAT, WHT, ceny transferowe,
  • doświadczenie we wdrażaniu zmian w księgowym procesie podatkowym w systemie ERP i w raportowaniu,
  • mile widziane uprawnienia doradcy podatkowego lub w trakcie,
  • umiejętność budowania relacji, koordynowania zespołu i budowania dobrej atmosfery pracy,
  • umiejętność budowania standardów pracy,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • bardzo dobra znajomość programu Excel i doświadczenie w pracy w systemie klasy ERP,
  • umiejętność analitycznego myślenia.

Oferujemy

Nasz Klient oferuje pakiet benefitów, zniżki na oferowane produkty, wpływ na podejmowanie decyzji.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy