Logo Pracuj.pl

Tax Manager

INEA S.A.O firmie

  • Poznań
    Poznań, wielkopolskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • menedżer
  • praca zdalna
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • nadzór nad sferą podatkową grupy kapitałowej działającej w branży telekomunikacyjnej, budowlanej oraz projektowej,
  • bezpośrednie zarządzanie zespołem odpowiedzialnym za kwestie podatkowe,
  • nadzór nad prawidłowym prowadzeniem dokumentacji i rozliczeń podatkowych zgodnie z przepisami prawa podatkowego,
  • sporządzanie polityk i procedur podatkowych oraz instrukcji i narzędzi kontrolnych w zakresie księgowo-podatkowym,
  • zarządzanie ryzykiem podatkowym - analiza przepisów podatkowych oraz ocena ryzyka podatkowego transakcji dla podmiotów Grupy,
  • bieżące monitorowanie zmian w przepisach podatkowych i odpowiednie ich aplikacja do systemu finansowo-księgowego,
  • wsparcie Dyrektora Rachunkowości i Podatków w kwestiach podatkowych oraz księgowych,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, NBP) oraz audytorami zewnętrznymi,
  • współpraca w organizacji pracy działu księgowości oraz podnoszeniu jego kwalifikacji,
  • obsługa kontroli oraz audytów finansowych, nadzór nad systemem kontroli wewnętrznej w Grupie,
  • inicjowanie rozwoju narzędzi do obsługi procesów raportowych oraz analizy i kontroli działalności prowadzonej przez spółki w Grupie,
  • współpraca z Zarządem oraz wszystkimi komórkami organizacyjnymi w zakresie powierzonych zadań,
  • udział w projektach z zakresu podatków i księgowości.

Nasze wymagania

  • posiadasz minimum 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • jesteś ekspertem w zakresie prawa podatkowego (CIT, w tym podatek u źródła, VAT, przepisy TP, PCC, podatek od nieruchomości i inne podatki lokalne) i znasz prawo bilansowe,
  • posiadasz doświadczenie w pracy w dużej grupie kapitałowej, najchętniej z międzynarodowym kapitałem, preferowana firma usługowa z segmentem klientów detalicznych,
  • mile widziana znajomość branży budowlanej i zagadnień specyficznych dla branży w zakresie podatków,
  • znasz język angielski na poziomie umożliwiającym komunikację biznesową w mowie i piśmie oraz weryfikację i redakcję dokumentów,
  • posiadasz zdolność do ustalania priorytetów i pracy pod presją czasu,
  • dobrze organizujesz swoją prace, posiadasz wysoką kulturę osobistą,
  • jesteś zmotywowany do pracy oraz dyspozycyjny

To oferujemy

  • home office w połączeniu z pracą w biurze – obecnie zdecydowana większość z nas pracuje zdalnie. Codziennie odbywamy około 1000 spotkań online. Aby zagwarantować naszym klientom stabilny dostęp do usług, nasi pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki z domu
  • Stanowisko w strukturach lidera w budowie i zarządzaniu nowoczesną infrastrukturą światłowodową w Polsce oraz dostawcy najszybszego Internetu w kraju, z którego nowoczesnych usług każdego dnia korzysta blisko 800 tys. klientów indywidualnych oraz 12 tys. firm, instytucji i jednostek samorządowych
  • W razie konieczności możliwość korzystania z przestrzeni biurowej
  • Elastyczne godziny pracy - zaczynamy między 7:00 a 9:00
  • Weekend zaczynamy w piątek już o 14:00
  • Dofinansowanie na święta i wakacje pod gruszą
  • Prywatna opieka medyczna w LUX MED dla Ciebie i Twoich bliskich
  • Ubezpieczenie w podróżach zagranicznych
  • Coś dla ciała i dla ducha – karta Multisport, dostęp do kafeterii MyBenefit oraz platformy Worksmile
  • Usługi INEA na super warunkach, w tym Internet za 0 zł

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • dofinansowanie wypoczynku
  • program rekomendacji pracowników
  • Internet za 0zł!

Etapy rekrutacji

1

Selekcja aplikacji

2

Kontakt z wybranymi osobami i zaproszenie na spotkanie

3

Rozmowa online z HR i managerem

Jesteśmy liderem w budowie i zarządzaniu nowoczesną infrastrukturą światłowodową w Polsce oraz dostawcą najszybszego Internetu w kraju, z którego nowoczesnych usług każdego dnia korzysta blisko 800 tys. klientów indywidualnych oraz 12 tys. firm, instytucji i jednostek samorządowych.

Jako pracownicy jesteśmy przede wszystkim zaangażowanymi, pełnymi energii i entuzjazmu ludźmi. To dzięki nam firma się rozwija, dlatego o każdego pracownika dbamy tak samo. Dobrzy ludzie od Internetu to my!

TO NIE FIRMA SIĘ ROZWIJA, TO NASI PRACOWNICY. TWÓRZ INEA RAZEM Z NAMI!

Tax Manager, Poznań