Oferta pracy

Tax Team Leader (dział księgowy)

Wyser Sp. z o.o.

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator
  • praca hybrydowa
  • Praca od zaraz

Rekrutujemy dla

Naszym klientem jest międzynarodowa i rozpoznawalna firma z branży retail i e-commerce. Lider w swojej branży posiadający prawie 100 sklepów w całej Polsce i wiele więcej w Europie.

W związku ze zmianami w organizacji, dalszym rozwojem, poszukujemy osoby na stanowisko Tax Accounting Team Leader'a / Kierownika sekcji Podatków. Osoba na tym stanowisko będzie zarządzać doświadczonym, 5 osobowym zespołem i będzie raportować bezpośrednio do Głównego Księgowego / Finance Manager'a. Będzie nadzorować proces powstawania deklaracji podatkowych dla całego holdingu w Polsce oraz brać aktywny udział w projektach wewnętrznych firmy. Osoba na tym stanowisku będzie podpisywać się pod deklaracjami podatkowymi.

Poszukujemy osoby, która pracowała z podatkami przede wszystkim z poziomu księgowości / compliance, nie zaś jak doradca zewnętrzny / consultant / prawnik.

Twój zakres obowiązków

  • Nadzór merytoryczny nad powierzonym obszarem podatkowym i poprawnością rozliczeń podatkowych (obszar VAT,CIT,WHT, podatki zryczałtowane inne obowiązujące w branży retail).

  • Udział w projektach służących automatyzacji pracy Zespołu czy dostosowania narzędzi IT do wymogów wynikających z przepisów podatkowych , samodzielne prowadzenie mniejszych projektów w swoim obszarze odpowiedzialności.

  • Dostarczanie Głównej Księgowej danych, informacji celem opiniowania i rekomendowanie rozwiązań w obszarze zagadnień podatkowych związanych z prowadzonymi projektami oraz inicjatywami biznesowymi.

  • Udział w wewnątrzgrupowych konferencjach dotyczących nowych rozwiązań podatkowych dla Grupy, wdrażanie tych rozwiązań w holdingu.

  • Monitorowanie zmian w przepisach podatkowych wraz z wdrażaniem wymaganych zmian w procesach i procedurach, szkolenia zespołu księgowego.

  • Współpraca z zewnętrznymi doradcami podatkowymi i organami skarbowymi.

  • Wsparcie procesu opracowywania strategii podatkowej dla spółek z grupy.

  • Zarządzanie podległym zespołem (min. podział zadań zespole, ustanowienie modelu współpracy. motywowanie, delegowanie, rozwój).

Wymagania pracodawcy

  • Wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym lub inne poparte kwalifikacjami z obszaru podatkowego.

  • 3-letnie doświadczenie w obszarze podatków zdobyte w organizacji o dużej ilości procesów.

  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem.

  • Zaawansowana znajomość pakietu MS Office.

  • Dobra znajomość języka angielskiego– bieżący kontakt z grupą, projekty wewnątrzgrupowe.

  • Zorientowanie na cel.

  • Umiejętność praktycznego stosowania przepisów prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości.

  • Umiejętność wykonania kalkulacji podatku odroczonego i znajomość przepisów z tego obszaru będzie atutem.

  • Znajomość systemu SAP będzie atutem.

  • Mile widziany certyfikat Doradcy Podatkowego.

Pracodawca oferuje

  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę.

  • Atrakcyjne wynagrodzenie oraz bonus roczny (uzależniony od realizacji celów indywidualnych i firmowych).

  • Ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie na życie, karta sportowa, karta lunchowa, dofinansowanie nauki j. angielskiego.

  • Po wdrożeniu możliwa praca hybrydowa (3 dni biuro / 2 dni z domu).

  • Bezpłatny parking.

Jesteś w miejscu, w którym łączymy utalentowanych managerów średniego i wyższego szczebla z rozwijającymi się firmami.

Wyser należy do globalnego Holdingu Gi Group, jesteśmy obecni w 13 krajach na całym świecie,: Brazylii, Bułgarii, Chinach, Francji, Węgrzech, Włoszech, Polsce, Portugalii, Rumunii, Serbii, Hiszpanii i Turcji.

Jako zespół wierzymy w moc długofalowych relacji i wspieramy kandydatów na każdym szczeblu ich kariery zawodowej. Patrzymy na rynek z dwóch perspektyw: firm i kadry managerskiej. Dzięki "szytym na miarę" rozwiązaniom, umożliwiamy właściwe dopasowanie oczekiwań rozwijających się organizacji i utalentowanych managerów.

Nasz zespół składa się z doświadczonych konsultantów mających szeroką wiedzę w określonych specjalizacjach oraz dużą znajomość rynku. Wspieramy firmy w analizie ich potrzeb i przeprowadzeniu procesów rekrutacyjnych, dopasowując profil kandydatów do specyfiki działalności firmy. Kandydatom poszukującym nowych wyzwań zawodowych zapewniamy profesjonalne doradztwo nie tylko podczas procesu rekrutacyjnego, ale również w konsekwentnym budowaniu ścieżki zawodowej.

Pomożemy Tobie znaleźć odpowiednie i indywidualnie dopasowane rozwiązania w zakresie procesów rekrutacyjnych, w obszarach specjalizacji którymi się zajmujemy.

Znamy rynek i uważnie śledzimy trendy, dzięki czemu potrafimy przewidzieć i wyprzedzać zachodzące zmiany. Cenimy dokładność oraz skrupulatność i nie uznajemy kompromisów. Nasza współpraca jest w pełni partnerska, co pozwala na nawiązywanie długofalowych relacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej o indywidualnym modelu współpracy? A może szukasz nowych wyzwań zawodowych? Skontaktuj się z nami!

Przewiń do profilu firmy