Oferta pracy

  • młodszy specjalista (Junior)
  • praca stacjonarna
  • Praca od zaraz
  • Szukamy wielu kandydatów
    wakaty: 2
  • rekrutacja zdalna

Włocławska 161

Rudak

Toruń

Technologie, których używamy

Wymagane

  • IPv4

  • IPv6

  • Linux

  • Windows Server

Mile widziane

  • Next Generation Firewall

  • IDS

  • IPS

  • Windows Serwer

  • Zabbix

  • Kibana

  • Active Directory

System operacyjny

O projekcie

Poszukujemy nowego członka zespołu Network Operations Center. Szukamy osoby, która pomoże nam zachować najwyższy standard usług - będzie odpowiedzialna nie tylko za czuwanie nad ciągłością działania i wczesne wykrywanie awarii, ale również obsługę bieżących zgłoszeń od ponad 100 Klientów.

Stanowisko wymaga zaangażowania, umiejętności działania pod presją czasu i szybkiego podejmowania decyzji. Pracownicy zespołu NOC współpracują bezpośrednio z Administratorami Sieciowymi i Systemowymi, wspólnie dbając o zapewnienie bezawaryjnego działania całego data center. Praca w data center umożliwia ciągłe poszerzanie wiedzy z różnych zakresów IT, niezależnie od poziomu kompetencji.

Członkowie zespołu NOC są ważną częścią naszej firmy, ponieważ odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu wysokiego poziomu dostępności usług. Jeśli chcesz pracować w zgranym zespole, który na co dzień stawia czoła wyzwaniom, które czekają w serwerowni, dołącz do nas.

Twój zakres obowiązków

  • Wykonywanie prac z serwerami dedykowanymi, w tym:

  • Budowa, modyfikacja, montaż, demontaż

  • Konserwacja, konfiguracja i obsługa

  • Ewidencjonowanie części serwerowych

  • Troubleshooting awarii serwerów i urządzeń serwerowych;

  • Obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w ramach posiadanych kompetencji i instrukcji

  • Monitorowanie usług klientów zewnętrznych i wewnętrznych - raportowanie nieprawidłowości

  • Tworzenie dokumentacji technicznej i raportowania z wykonanych prac

  • Czynne uczestnictwo w spotkaniach zespołu NOC

  • Przestrzeganie procedur odnośnie obiegu dokumentów, informacji i bezpieczeństwa

Nasze wymagania

  • Znajomość adresacji IPv4 oraz IPv6 (prywatnych, publicznych) oraz zasady podziału sieci (VLSM)

  • Podstawowa znajomość architektury oraz protokołów sieciowych

  • Podstawowa znajomość systemów Linux

  • Konfiguracja Firewall

  • Konfiguracja interfejsów sieciowych

  • Instalacja i aktualizacja repozytoriów

  • Dodawanie i usuwanie użytkowników

  • Nadawanie uprawnień

  • Działania na dyskach i partycjach (LVM, RAID)

  • Analiza działania systemu operacyjnego (sprawdzenie parametrów, błędów z logów, działających procesów)

  • Instalacja systemów operacyjnych

  • Budowa/ modyfikacja i demontaż serwera

  • Sprawdzanie stanu i czyszczenie dysków.

  • Znajomość budowy i funkcjonowania urządzeń sieciowych

  • Podłączanie kabli ethernet (miedzianych i optycznych)

  • Umiejętność pracy z klientami

  • Umiejętność technicznej analizy danych i weryfikacji źródła problemu (troubleshooting)

  • Doświadczenie w pracy w systemach zgłoszeniowych

  • Doświadczenie w pracy z serwerami

  • Znajomość programów monitorujących działanie sieci

  • Znajomość systemu i rekordów DNS

  • Znajomość środowiska wirtualizacyjnego

  • Znajomość urządzeń odpowiadających za bezpieczeństwo (Next Generation Firewall, IDS, IPS)

  • Znajomość środowiska Windows Serwer

  • Znajomość protokołów routingu OSPF, BGP

  • Znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz obszarów ataków sieciowych

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

  • 12

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • u klienta

Tak pracujemy nad projektem

  • active monitoring

  • dokumentacja

  • zarządzanie długiem technologicznym

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • branżowe platformy e-learningowe

  • czas na rozwój Twoich pomysłów

  • firma wspiera projekty open source

  • konferencje w Polsce

  • mentoring

  • przestrzeń do eksperymentowania

  • szkolenia wewnątrzfirmowe

  • treningi umiejętności miękkich

  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych

  • wsparcie w przygotowaniu do bycia prelegentem

  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych - w tym z technologii chmurowych

  • Możliwość awansu

  • Benefity - karta MultiSport i ubezpieczenie LuxMed

  • Przyjazną atmosferę - wyjścia integracyjne i Pizza Day

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • spotkania integracyjne

Data Space to toruńskie data center, działające od 2006 roku. Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Naszym Klientom oferujemy rozbudowane rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i usługi takie jak administracja IT.

Nasz zespół budujemy z doświadczonych ekspertów, ale również z osób, które dopiero zaczynają swoją karierę z IT. Szukamy ludzi z pasją, którzy będą chcieli rozwijać się razem z naszą firmą. Cenimy profesjonalizm, dobrą atmosferę pracy i relacje koleżeńskie.

Przewiń do profilu firmy