Ta oferta pracy jest nieaktualna od 53 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Technik - informatyk

  • Poznań, wielkopolskie
  • Specjalista
  • 24.09.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    SERWKOM Sp. z o.o.

    Miejsce pracy: Poznań

    W związku z planowanym rozwojem, firma ogłasza nabór na wolne stanowisko: Technik - informatyk (DZIAŁ OUTSOURCINGU)

    Miejsce pracy: Poznań - stacjonarnie
    Godziny pracy: od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00 (pół etatu)
    Nr referencyjny: TECHINF1/18/POZ

    Oferujemy:

    • Stabilną, ciekawą i pełną wyzwań pracę
    • Atrakcyjne wynagrodzenie

    Oczekujemy:

    • Wiedzy i doświadczenia zawodowego pozwalających sprostać powierzonym zadaniom
    • Poczucia odpowiedzialności i zaangażowania w wykonywaną pracę
    • Kreatywności w działaniu i dobrej organizacji pracy
    • Umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów
    • Wysokiej kultury osobistej, dokładności i rzetelności

    Wymagania techniczne:

    • Bardzo dobra znajomość zagadnień informatycznych: hardware (budowa, działanie, serwis), do programów produkcyjnych (konfiguracja, administracja, serwis)
    • Doskonała znajomość systemów operacyjnych Windows XP-10 (instalacja, konfiguracja)
    • Znajomość działania i umiejętność rozwiązywania problemów w sieciach komputerowych (także bezprzewodowych)
    • Znajomość podstaw systemów Windows Server 200 - pokaż numer telefonu - 2 oraz zagadnień Active Directory i wirtualizacji
    • Umiejętność świadczenia wsparcia technicznego użytkownikom w codziennej pracy z zakresu IT (także zdalnie)
    • Umiejętność tworzenia i posługiwania się dokumentacją
    • Umiejętność opracowywania i przeprowadzania szkoleń

    Szczegółowy zakres zadań:

    1. Serwisowanie stacji roboczych w zakresie:

    • instalacji i konfiguracji systemów operacyjnych Windows
    • naprawę istniejących systemów operacyjnych usuwanie wirusów i robaków internetowych
    • diagnozę i konserwację stacji roboczych czyszczenie i defragmentacja dysków i rejestrów
    • ustawienia zabezpieczeń i ochrona danych
    • trwałe usuwanie danych z dysków
    • utrzymanie stacji roboczych w ciągłej pracy
    • zdalnej opieki nad stacjami roboczymi i ich oprogramowaniem
    • diagnostyki i serwisu urządzeń peryferyjnych
    • czyszczenie monitorów, klawiatury, myszek komputerowych i komputerów

    2. Administracja serwerów w zakresie:

    • instalacji poprawek do Windows Server 200 - pokaż numer telefonu - 2
    • konfiguracji Active Directory
    • konfiguracji serwera plików
    • konfiguracji serwera pocztowego (Exchange)
    • konfiguracji kont użytkowników stacji roboczych
    • zarządzania kontami użytkowników stacji roboczych
    • zarządzania uprawnieniami dostępu użytkowników stacji roboczych

    3. Ochrona i zabezpieczenie danych przed utratą:

    • backup danych serwera w skali dnia, tygodnia i miesiąca
    • odzyskiwanie danych
    • ochrona kont i danych użytkowników stacji roboczych

    4. Administracja siecią komputerową w części aktywnej i w części pasywnej w zakresie:

    • instalacji i nadzoru dostępu do Internetu
    • instalacji i konfiguracji urządzeń firewall
    • tworzenia sieci vpn / openvpn
    • instalacji i zarządzania switchami i routerami, w tym bezprzewodowymi
    • modernizacji sieci i rozwoju o kolejne punkty dystrybucyjne
    • monitoringu sieci

    5. Wdrożenia oprogramowania open source

    6. Pomoc w obsłudze stron internetowych

    7. Doradztwo w zakresie wyboru nabywanego oprogramowania i sprzętu

    8. Naprawa sprzętu komputerowego

    Mile widziane:

    • Certyfikaty i kursy Microsoft/Cisco
    • Zapraszamy w szczególności absolwentów techników o profilu informatycznym/elektronicznym/telekomunikacyjnym lub studentów kierunków technicznych

    Prosimy o przesyłanie CV ze zdjęciem bez listów motywacyjnych.

    Na CV prosimy umieścić dopisek: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu tej i przyszłych rekrutacji, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r."