Oferta pracy

Technik Utrzymania Ruchu (elektro/mechanik)

TERMAT Sp. z o.o.

  • Do Termatu 1, Środa Śląska
    Środa Śląska, dolnośląskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Do Termatu 1

Środa Śląska

Twój zakres obowiązków

  • diagnozowanie sprawności technicznej urządzeń technologicznych ( mile widziane m.in. stosowanie wibrodiagnostyki, termografii, pomiarów wartości elektrycznych, mierników oraz systemów diagnostyki i monitorowania poprawności działania urządzeń i maszyn);

  • przeprowadzanie kontroli gotowości do pracy maszyn i urządzeń oraz linii produkcyjnych we wszystkich fazach produkcji;

  • natychmiastowe reagowanie na awarie maszyn i urządzeń oraz zautomatyzowanych linii produkcyjnych;

  • dbałość o minimalizację nieplanowanych przestojów oraz optymalne wykorzystanie maszyn;

  • zlecanie wykonywania planowych przeglądów i remontów maszyn i urządzeń oraz zautomatyzowanych linii produkcyjnych;

  • sporządzanie, opracowywanie i aktualizowanie dokumentacji technologiczno-ruchowej;

  • przekazywanie raportów dotyczących postępów wykonywanych prac;

  • dobieranie, instalowanie i sprawdzanie środków ochrony przeciwporażeniowej;

  • przestrzeganie przepisów bhp i ppoż.

  • obsługiwanie systemów komputerowego zarządzania utrzymaniem ruchu linii produkcyjnych;

  • udział w komisjach odbioru technicznego maszyn i urządzeń oraz zautomatyzowanych linii produkcyjnych;

  • wykonywanie rozliczeń kosztów naprawy maszyn, określanie norm czasowych napraw;

Nasze wymagania

  • umiejętność czytania schematów elektrycznych mechanicznych

  • znajomość działania układów hydraulicznych, elektrozaworów, systemów automatyki (sterowniki Siemens, sensory optyczne, indukcyjne, tensometry) serwonapędów, silników

  • uprawnienia SEP do 1 kV E1 (eksploatacja, obsługa, konserwacja, remonty)

  • obsługa rozdzielni elektrycznych

  • obsługa, pomiary, naprawy elektronarzędzi

  • znajomość doboru i działania aparatów elektrycznych

  • znajomość procedur bezpiecznej pracy

Mile widziane

  • znajomość działania suwnic

  • uprawnienia SEP E2 (eksploatacja, obsługa, konserwacja, remonty)

  • uprawnienia na UTB

  • uprawnienia UDT czołówki.

  • znajomość urządzeń elektrycznych budynkowych i około zakładowych

  • obsługa SONEL

  • obsługa Termo-kamer

To oferujemy

  • Możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

  • Samodzielne stanowisko w dynamicznie rozwijającej się firmie.

  • Dużą samodzielność przy wdrażaniu własnych inicjatyw i pomysłów.

  • Wyjazdy i spotkania integracyjne.

  • Ponadprzeciętną atmosferę pracy.

  • Bardzo atrakcyjne wynagrodzenie.