Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca zdalna, praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna
  • Робота для іноземців
    без польської

Grabarska 1

Stare Miasto

Wrocław

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Jira

  • Zephyr

  • Qmetry

  • Xray

  • Confluence

  • JavaScript

Mile widziane

  • Git

  • Docker

  • Bitbucket

  • Sitecore CMS

  • TestCafe

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • Writing code for automated tests in TestCafe framework

  • Code quality assurance(code reviews for automated tests, maintenance of tests, etc.)

  • Constant cooperation with QA and development teams to bring great quality to our projects

Nasze wymagania

  • Experience in manual and automated testing of webapplications and testdata architecture (at least 2 year of commercial testing)

  • Knowledge of test suites and project tracking tools (like Jira, Zephyr, Qmetry, Xray, and Confluence on software development projects)

  • Good programming skills in JavaScript

  • Professional know-how in quality assurance of web applications on various platforms and devices

  • Experience with Sitecore CMS is an asset

  • Very good command of English (at least B2)- additional German is an asset

  • Skills in organizing and prioritizing tasks when working by yourself or in a team

  • Basic experience with version controlling in git, bitbucket etc.

  • Basic familiarity with Docker

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • budżet rozwojowy

  • konferencje w Polsce

  • konferencje zagraniczne

  • szkolenia zewnętrzne

  • treningi umiejętności miękkich

  • wspieramy wydarzenia dla IT

  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • Unic Talks – our internal initiative, where we exchange great ideas

  • Free German lessons

  • Possibility to choose the type of contract (employment contract or B2B)

  • Flexible working hours

  • Attractive office in the city center

  • Various integration events (like our famous [email protected])

  • Extended package of private healthcare and sports card

  • And of course: original Swiss chocolate;)

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • spotkania integracyjne

  • firmowa biblioteka

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • napoje

  • strefa relaksu

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • Original Swiss chocolate

Etapy rekrutacji
1

CV analysis

2

1st interview

3

2nd interview

4

Decision

Unic is digital agency with over 26 years of experience. We work in four main areas: experience platforms, e-commerce, digital marketing and operations. Comprehensive cooperation with customers at all stages – from consulting and design to technical development is based on open dialogue that values and appreciates different viewpoints. That helps us constantly improve customer experience and produce personalized, meeting needs and intuitive products. This sentence describes our approach best: We humanize the digital.

Przewiń do profilu firmy