Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?
Oferty z aktywnym „Aplikuj szybko” oznaczają, że możesz zaaplikować jednym klinięciem. „Aplikuj szybko” korzysta z dokumentów oraz treści wiadomości do pracodawcy używanych przez Ciebie przy ostatnim aplikowaniu. Możesz je zmienić, klikając przycisk „Edytuj”.

Tester automatyzujący - Programista testów

PayPro S.A.O firmie

PayPro S.A.

Szyperska 14

Poznań

Serwis Przelewy24, należący do PayPro SA, od 16 lat współtworzy polską branżę e-commerce. Wyznacza trendy, dostarczając największą na rynku liczbę rozwiązań płatniczych dopasowanych do każdego biznesu. Najwyższy poziom usług zapewniają stale ulepszane rozwiązania informatyczne oraz polityka bezpieczeństwa.

Przelewy24 to grupa ponad 200 entuzjastów e-commerce, która wyznacza trendy na rynku płatności i zmienia wizje klientów w innowacyjne produkty. Dzięki temu zapewniamy najszerszy wachlarz usług płatniczych na rynku, najwyższy poziom obsługi i kompleksowe rozwiązania technologiczne.

Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko:
Tester automatyzujący / Programista testówNumer ref.: Numer referencyjny: 2021/7

Czym będziesz się zajmować?

  • Analizą zakresu testowanego rozwiązania i opracowywaniem przypadków testowych w oparciu o dokumentację, kod źródłowy aplikacji oraz informacje zebrane od członków zespołów deweloperskich i biznesowych.
  • Pisaniem funkcjonalnych testów automatycznych UI i REST API (PHP z przyjemnym i intuicyjnym Codeception) zarówno do starych, jak i nowych funkcjonalności.
  • Przygotowywaniem i konfiguracją mocków zewnętrznych serwisów (REST i SOAP), niezbędnych do przeprowadzenia testów automatycznych.
  • Przeprowadzaniem manualnych testów akceptacyjnych gotowego produktu.
  • Będziesz członkiem zespołu deweloperskiego, w którym możesz liczyć na profesjonalne programistyczne Code-Review Twoich testów. Nasi programiści naprostują każdą złą praktykę pisania kodu, a także wskażą, w jaki sposób można go ulepszyć.
  • Ponadto będziesz mógł uczestniczyć w kursach i szkoleniach online, dzięki czemu Twoje kompetencje będą systematycznie rosły.

Czego poszukujemy u kandydatów?

  • Doświadczenie co najmniej 2 lata w zakresie programowania testów automatycznych
  • Znajomość narzędzi z grupy Selenium, mile widziana znajomość Codeception;
  • Praktyczna znajomość obiektowego języka programowania
  • Znajomość metodologii testowania oprogramowania i dobrych praktyk pisania testów automatycznych
  • Wiedza z zakresu relacyjnych i nierelacyjnych baz danych: MySQL czy Redis
  • Praktyczna znajomość narzędzia Docker
  • Umiejętność posługiwania się systemem kontroli wersji GIT
  • Wiedza z zakresu CI/CD
  • Praktycznej znajomości: SoapUi, Postman, JMeter
  • Znajomość podstaw OS Linux/Ubuntu
  • Znajomość narzędzi do raportowania błędów: JIRA
  • Nastawienie na realizację zadań
  • Umiejętność pracy w zespole, komunikatywność i cierpliwość.
  • Samodzielność w rozwiązywaniu problemów

Przykładowe zadania, z którymi mierzą się nasi testerzy:

Ustalenie scenariuszy i przypadków testowych, a następnie napisanie testów automatycznych (UI) dla funkcjonalności rejestracji użytkownika. Należy uwzględnić, że w procesie tym jest etap wysyłki i weryfikacji kodu SMS, który obsługuje pozaprojektowy microserwis.
Ustalenie przypadków testowych, przygotowanie potrzebnych danych i napisanie testów automatycznych (API) dla endpointu zwracającego ostateczny rezultat transakcji.
Zmockowanie komunikacji z providerem kartowym. Innymi słowy stworzenie i skonfigurowanie mocka zastępującego komunikacje z zewnętrznym serwisem SOAP-owym: analiza, jakie ścieżki i WSDL-ki należy zmockować (masz do tego dostępny kod projektowy, w którym wszystko znajdziesz), zmockowanie tych WSDL, uwzględnienie mocka w konfiguracji (docker/symfony, gitlab-ci) oraz wykorzystując SoapServer stworzenie odpowiedniego przekierowania w mocku.
Przeprowadzenie testów produkcyjnych po dostarczeniu nowego produktu, w ścisłej współpracy z koordynatorem produktu, programistami oraz grafikami.

Oferujemy:

  • Pracę w branży finansów i nowoczesnych technologii
  • Pracę w trybie hybrydowym na miejscu i zdalnie
  • Premie uznaniowe
  • Zajęcia z j. angielskiego w godzinach pracy
  • Pracę w doświadczonym zespole, przy interesujących projektach umożliwiających rozwój i gromadzenie doświadczenia
  • Specjalistyczne szkolenia umożliwiające rozwój zawodowy
  • Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych (konferencje, szkolenia)
  • Możliwość udziału w zajęciach sportowych po pracy - siatkówka, piłka nożna
  • Kartę Multisport
  • Wyjazdy i imprezy integracyjne
  • Grupowe ubezpieczenie na życie
  • Świetny dojazd do firmy (budynek przy węźle przesiadkowym Małe Garbary oraz 5 minut pieszo do stacji PKP Poznań Garbary)
  • Możliwość całkowitej pracy zdalnej w czasie pandemii

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Prosimy o umieszczenie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym zgłoszeniu rekrutacyjnym, w celu realizacji procesu rekrutacji przez PayPro SA z siedzibą w Poznaniu”.

Klikając w przycisk „Aplikuj” lub wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne w inny sposób do PayPro SA, zgadzasz się na przetwarzanie przez Pracodawcę Twoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu.

Administratorem danych jest PayPro SA z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15 (60-327). Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne dla realizacji procesu rekrutacji. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Ogłoszenie archiwalne