Ta oferta pracy jest nieaktualna od 12 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Tester Oprogramowania

  • Wrocław, dolnośląskie
  • Specjalista
  • 14.05.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Firma Satlan jest częścią Grupy Teleste Corporation z siedzibą w Finlandii jest producentem i dostawcą produktów dla dynamicznie rozwijającej się branży telekomunikacyjnej i teleinformatycznej, oferującym kompleksowe rozwiązania dla szerokiego grona odbiorców.

    W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy poszukujemy osoby we Wrocławiu na stanowisku

    Miejsce pracy: Wrocław

    Projekt dotyczy jednego z naszych flagowych produktów, jakim jest platforma usług multimedialnych (m.in. Live TV, Catch Up, VOD) dla szerokiej gamy urządzeń końcowych (PC, smartfony, STB, Smart TV, …). Do transmisji video wykorzystywane są takie technologie jak: RTSP, smooth streaming, HLS, DASH, itd. Sercem systemu jest działający w środowisku rozproszonym serwer, którego fundamenty architektury stanowią technologie takie jak: Java 8, Spring, Cassandra 3.x Hazelcast, Solr czy też Apache Camel.

    Zakres obowiązków:

    • Weryfikacja oprogramowania w ramach codziennej współpracy z zespołem programistów,
    • Przeprowadzanie kampanii testowych,
    • Weryfikacja integracji z systemami zewnętrznymi,
    • Weryfikacja integracji systemu z urządzeniami sieci IPTV/OTT np. nagrywarki sieciowe, CAS, transkodery itd.,
    • Tworzenie i dokumentowanie przypadków testowych
    • Tworzenie i utrzymanie dokumentacji,
    • Raportowanie błędów
    • Konfiguracja środowisk testowych
    • Automatyzacja testów

    Wymagania:

    • Wiedza z zakresu technik testowania oprogramowania,
    • Umiejętność tworzenia scenariuszy testowych,
    • Praktyczne doświadczenie w pracy z systemem Linux,
    • Zdolność analitycznego myślenia,
    • Umiejętność pracy w zespole,
    • Sumienność i odpowiedzialność

    Mile widziane:

    • Znajomość narzędzia Jenkins
    • Znajomość REST, JSON, XML
    • Znajomość narzędzi np. Selenium, JMeter, SoapUI,
    • Znajomość baz danych SQL oraz NoSQL (preferowana Cassandra)
    • Znajomość branży usług video oraz transmisji danych,
    • Znajomość dowolnego języka programowania np. Java/Python/itd
    • Wykształcenie techniczne

    Oferujemy:

    • Interesującą pracę w zgranym zespole i międzynarodowym otoczeniu
    • Dostęp do najnowszych technologii branżowych
    • Stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych i możliwość awansu
    • Dużą samodzielność w pracy

    Oferty zawierające CV ze zdjęciem prosimy przesyłać za pomocą przycisku Aplikuj. Prosimy o umieszczenie nazwy stanowiska pracy ( Młodszy Tester Oprogramowania) oraz imię i nazwisko w temacie wiadomości e-mail.

    „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w procesie rekrutacji na stanowisko Tester Oprogramowania, prowadzonego przez firmę Satlan sp. z o.o. Jednocześnie oświadczam, że zostałam poinformowana o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, wycofania zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie, jak również, że podanie tych danych było dobrowolne.”