Ta oferta pracy jest nieaktualna od 111 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Trade Marketing Manager (f/m)

  • Warszawa, mazowieckie
  • Kierownik
  • 27.03.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Trenkwalder jest jednym z liderów w branży HR w Polsce, specjalizując się w rekrutacjach stałych, tymczasowych, outsourcingu i doradztwie personalnym. Trenkwalder należy do Grupy Trenkwalder International AG, która od ponad 30 lat świadczy usługi HR w 17 krajach Europy, wspierając Kandydatów i firmy w realizacji ich celów zawodowych i biznesowych.

    Aktualnie dla naszego Klienta poszukujemy osób do pracy na stanowisku:

    Trade Marketing Manager (f/m)

    Miejsce pracy: Warszawa
    MARK/WAW/0318
    Opis stanowiska:
    • creating a trade marketing strategy and communicating this to the marketing team,
    • executing the trade marketing plan across all the markets,
    • driving brand awareness across various products,
    • attending and presenting at trade shows and events on behalf of the company,
    • coordinating the creation and delivery of marketing materials and content,
    • managing and motivating a team of trade marketing executives,
    • reporting on data and industry trends relating to trade categories,
    • creating trade marketing plans for individual products and product ranges.
    Profil kandydata:
    • at least 5 years on similar position of experience across multiple trade channels, primarily Trade Marketing gained in a mass media and broadcasting setting,
    • advanced English,
    • understanding the OTT, AFP, FTA will be an adventage,
    • strong commercial outlook and an ability to drive revenue growth through marketing,
    • must possess strong bias for action, ability to break down barriers and facilitate cross functional collaboration,
    • proven leadership skills in influencing teams and implementing key business initiatives,
    • highly motivated and passionate about trade marketing, media and broadcasting.
    Propozycja przyszłego pracodawcy:
    • an unique opportunity to gain experience in working in multi-functional / multi-national environment,
    • influence on key top management decisions on marketing area,
    • a friendly and challenging working environment,
    • permanent contract with wide package of additional benefits,
    • cooperation with a positive, smart and passionate team
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Agencja zatrudnienia nr cert. 136.

    opis