Ta oferta pracy jest nieaktualna od 293 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Trader / Specjalista ds. rynku energii i gazu

  • Kraków, małopolskie
  • Specjalista
  • 02.10.2017

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Control Process SA

    W związku z dynamicznym rozwojem firmy, poszukujemy kandydatki/-ta na stanowisko:

    Miejsce pracy: Kraków
    Region: małopolskie

    Zakres obowiązków:

    • Działania związane z rozbudową portfela energetycznego (identyfikowanie, organizowane, negocjowanie i zawieranie transakcji niestandardowych dla energii, gazu i produktów powiązanych)
    • Rozwijanie produktów energetycznych oraz współpraca z wybranymi partnerami
    • Budowanie relacji partnerskich i współpracy w obszarze usług zarządzania infrastrukturą energetyczną, ryzyka rynkowego i sprzedaży produktów
    • Prowadzenie i zarządzanie inicjatywami przyczyniającymi się do rozwoju portfela energetycznego
    • Opracowanie analiz zapotrzebowania na energię elektryczną w stosunku do planów/prognoz sprzedaży w perspektywie krótka – i długoterminowej
    • Przygotowanie oficjalnych dokumentów decyzyjnych i koordynowanie procesu wewnętrznej walidacji, wymaganych w przypadku wybranych transakcji
    • Monitorowanie i weryfikowanie godzinowych danych pomiarowych wchodzących w skład bilansu prognozowego zapotrzebowania na energię elektryczną
    • Bieżące monitorowanie zapotrzebowania na energię elektryczną na prognozowanym obszarze
    • Wykonywanie analiz cen energii na rynku bilansującym
    • Optymalizowanie kosztów zakupu energii elektrycznej od lokalnych wytwórców energii oraz bieżąca analiza cen energii i praw majątkowych uzyskanych w portfelu i na rynku
    • Szacowanie ilości niezbędnych do umorzenia świadectw pochodzenia i realizacja procesu umarzania
    • Przygotowanie i kierowanie projektami związanymi z realizacją wspólnych inwestycji z wybranymi partnerami biznesowymi
    • Ścisła współpraca z zespołem odpowiedzialnym za obrót energią elektryczną i gazem
    • Gotowość do pracy zarówno w Krakowie jak i poza miejscem siedziby

    Poszukiwane kompetencje:

    • Wykształcenie wyższe preferowany kierunek techniczny lub ekonomiczny
    • Kilkuletnie doświadczenie zawodowe w hurtowym handlu energią elektryczną, gazem i / lub prawami majątkowymi
    • Licencja Maklera Giełd Towarowych
    • Doświadczenie w procesie negocjacjo warunków Umów Ramowych lub EFET
    • Praktyczna znajomość funkcjonowania krajowego rynku energii elektrycznej
    • Znajomość pakietu MS Office
    • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
    • Prawo jazdy kat. B

    Oferujemy:

    • Niezbędne narzędzia do pracy
    • Wsparcie całego zespołu
    • Pracę w miłej i przyjaznej atmosferze
    • Umowę o pracę

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.