Oferta pracy

Treasury Dealer

ING Bank Śląski S.A.O firmie

  • Puławska 2, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

ING Bank Śląski S.A.

Puławska 2

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Wykonywanie zadań związanych z zarządzaniem ryzykami księgi bankowej (ryzyko stopy procentowej i płynności)

  • Wykonywanie zadań związanych z zarządzaniem portfelem inwestycyjnym obligacji (jeden z największych portfeli na rynku)

  • Zawieranie transakcji na rynku obligacji oraz instrumentów pochodnych

  • Maksymalizowanie wyniku Banku poprzez podejmowanie decyzji rynkowych opartych o analizę otoczenia makroekonomicznego oraz trendów na rynkach finansowych

  • Utrzymywanie relacji z zewnętrznymi kontrahentami, w tym z kluczowymi bankami inwestycyjnymi

  • Współpraca z wewnętrznymi liniami biznesowymi

  • Analizy z zakresu zarządzanych ryzyk, bilansu, sytuacji rynkowej

  • Rozwijanie wiedzy eksperckiej z zakresu zarządzania ryzykami rynkowymi oraz zarządzania bilansem

  • Optymalizowanie narzędzi analitycznych m.in. z wykorzystaniem stosowanych w banku platform robotycznych

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe magisterskie (preferowane ekonomiczne lub matematyczne)

  • Przynajmniej 2-letnie doświadczenie w obszarze rynków finansowych lub treasury

  • Znajomość instrumentów rynków finansowych

  • Dodatkowym atutem będzie umiejętność wyceny instrumentów finansowych, w szczególności pochodnych na stopę procentową

  • Bardzo dobra znajomość otoczenia gospodarczego i tendencji na rynkach finansowych

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

  • Biegła obsługa pakietu MS Office z nastawieniem na MS Excel i VBA

  • Aktywny rozwój merytoryczny w opisanych powyżej obszarach przy wsparciu doświadczonych członków zespołu

  • Umiejętność pracy w zespole oraz współpracy z różnorodnymi, w tym międzynarodowymi zespołami, w koleżeńskiej i wspierającej atmosferze

  • Umiejętności analityczne oraz chęć do rozwijania i optymalizacji własnego warsztatu pracy np. poprzez automatyzację procesów

  • Umiejętność syntezy wiedzy z różnych źródeł i na jej podstawie proponowanie konstruktywnych pomysłów biznesowych

  • Umiejętność pracy zorientowanej na rezultaty oraz zdolność do szybkiego podejmowania decyzji

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • program emerytalny

  • strefa relaksu

  • dofinansowanie usług turystycznych

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dofinansowanie wakacji dzieci

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop