Oferta pracy

Trener Sprzedaży

SolarSpot SA.

  • wielkopolskie

    wielkopolskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca mobilna
  • Praca od zaraz
  • Szukamy wielu kandydatów
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Analiza potrzeb szkoleniowych Doradców Klienta i współpraca w tym zakresie z Dyrektorami Sprzedaży

  • Opracowywanie programów szkoleniowych dla różnych grup pracowników (kompetencje sprzedażowe, managerskie, społeczne)

  • Samodzielne prowadzenie szkoleń wdrożeniowych i uzupełniających (w terenie, stacjonarnie oraz online)

  • Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w zakresie skutecznego docierania i pozyskiwania klientów

  • Uczestnictwo w procesie adaptacji nowych handlowców

  • Przygotowywanie oraz aktualizowanie materiałów szkoleniowych (pod szkolenia stacjonarne, e-learningowe, pigułki wiedzy oraz manuale wspierające sprzedaż)

  • Bieżące monitorowanie osiąganych wyników sprzedażowych oraz proponowanie i wdrażanie działań naprawczych

  • Coaching handlowców w terenie wraz z indywidualnym feedbackiem rozwojowym w zakresie kompetencji handlowych i merytorycznych

  • Przygotowanie i przeprowadzanie testów sprawdzających wiedzę produktową

  • Raportowanie wspólnych prac z Doradcami Energetycznymi zgodnie z ustaleniami

  • Współpraca z pozostałymi działami firmy w zakresie opracowywania taktyk, materiałów oraz technik sprzedażowych i marketingowych

Nasze wymagania

  • Posiadasz doświadczenie w sprzedaży bezpośredniej jako Doradca Klienta, mile widziane w branży OZE, telekomunikacyjnej, pokazach handlowych

  • Posiadasz minimum roczne doświadczenie na stanowisku trenera sprzedaży – szkolenia wdrożeniowe, produktowe, z zakresu technik sprzedaży, rozwojowe

  • Znasz różnorodne techniki sprzedaży, zasady negocjacji handlowych, pracowałeś ze standardami obsługi klienta i wiesz, jak zachęcić sprzedawców do ich stosowania

  • Masz wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne oraz potrafisz współpracować z osobami na różnych szczeblach organizacji

  • Znasz różnorodne formy szkoleniowe (stacjonarne i on-line) oraz potrafisz żonglować nimi i dostosowywać je do potrzeb odbiorcy

  • Ukończyłeś szkołę trenerów lub kursy trenerskie

  • Masz wysoko rozwinięte umiejętności perswazyjne oraz wiesz, w jaki sposób radzić sobie z trudnymi sytuacjami podczas szkoleń

  • Potrafisz motywować innych do rozwoju oraz zmiany

  • Jesteś osobą samodzielną, „z inicjatywą”, z łatwością odnajdującą się w różnych warunkach

  • Jesteś gotów do częstych podróży służbowych (praca w terenie z Doradcami i Regionalnymi Kierownikami Sprzedaży)

  • Posiadasz prawo jazdy kat. B

To oferujemy

  • Dowolną formę zatrudnienia (umowa o pracę, kontrakt B2B) – Ty wybierasz, co jest dla Ciebie najlepsze

  • Okazję do współtworzenia nowej komórki organizacyjnej – dopiero budujemy dział szkoleń w SolarSpot i jesteśmy otwarci na Twoje doświadczenia

  • Bliskość współpracy z kluczowymi osobami i działami w firmie – będziesz mieć wpływ na rozwój kompetencji mnóstwa osób!

  • Dużą autonomię działania oraz przestrzeń do eksperymentowania – to Ty zdecydujesz, jakie formy rozwoju kompetencji są najlepsze dla danej grupy docelowej

  • Realny wpływ na sukces SolarSpot – wierzymy, że naszą przewagą są wysoko wykwalifikowany Doradcy, dlatego tak bardzo stawiamy na ich rozwój

  • Wejście w jedną z najszybciej rozwijających się obecnie branż, jaką jest OZE – zapraszamy szczególnie, jeśli bliskie Ci są takie tematy jak ochrona środowiska, niezależność energetyczna czy zielona transformacja!

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • spotkania integracyjne

  • służbowy samochód do użytku prywatnego

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • parking dla pracowników

  • nieformalna atmosfera pracy

Miło Cię tu widzieć!

SolarSpot chce towarzyszyć swoim klientom w ich drodze do osiągnięcia zeroemisyjności i niezależności energetycznej. Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE) – od doradztwa klienta i wsparcia w zdobyciu dofinansowania, aż po projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych wraz z późniejszym monitoringiem, zapewnieniem gwarancji i serwisem. Jesteśmy dumni, że wspólnie z naszymi klientami dbamy o środowisko naturalne.

Fotowoltaika to dla nas pierwszy krok w kierunku zwiększenia poczucia bezpieczeństwa energetycznego i niezależności w tym zakresie u naszych klientów. Oferujemy pompy ciepła, magazyny energii, ładowarki do samochodów elektrycznych i systemy inteligentnego zarządzania energią. Proste zasady, precyzyjny projekt, a także szybki i profesjonalny montaż ogniw słonecznych – właśnie to otrzymują klienci SolarSpot.

Z naszych usług korzysta ponad 2 tysiące klientów. Według raportu pt. „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2021” Instytutu Energetyki Odnawialnej w 2020 roku SolarSpot zajął 5. miejsce w Polsce pod względem zainstalowanej mocy w instalacjach fotowoltaicznych powyżej 50 kW wśród firm biorących udział w badaniu rynku PV. Zasilamy energią prosto ze słońca instalacje w dużych miastach i małych miasteczkach w całej Polsce, u klientów indywidualnych i biznesowych, a także w gospodarstwach rolnych czy we wspólnotach mieszkaniowych. W każdym miesiącu realizujemy ok. 150 montaży. W 2020 roku m.in. wygraliśmy przetarg na instalację fotowoltaiczną na dachu Ergo Areny w Trójmieście oraz uruchomiliśmy pierwszą na rynku instalację fotowoltaiczną na hali namiotowej dla klienta w Austrii. W 2021 roku przyłączyliśmy się do Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej – Polska PV.

Przewiń do profilu firmy