Ta oferta pracy jest nieaktualna od 19 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Web Performance Specialist

  • Wrocław, dolnośląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 2018-10-31

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    W Elephate w zaledwie kilka lat przebyliśmy drogę od garażowego start-upu do jednej z najbardziej uznanych agencji SEO i content marketingu w Polsce, przy okazji zdobywając kilka nagród w kraju i za granicą (m.in. European Search Awards, UK Search Awards). Nie zwalniamy tempa – wciąż szukamy nowych narzędzi i technologii oraz przeprowadzamy eksperymenty (m.in. z JavaScriptem), by jeszcze skuteczniej pomagać naszym klientom zdobyć internet.

    Aktualnie poszukujemy osób na stanowisko
    Lokalizacja: Wrocław

    Dlaczego potrzebujemy Ciebie?

    Pewnie zauważyłeś/łaś że Web performance jest jedną z mniej popularnych specjalizacji (szczególnie patrząc po ilości ofert pracy w tej specjalizacji). My tego kompletnie nie rozumiemy :)

    Szukamy osoby która nie tylko zrozumie naszą pasję do optymalizacji stron, ale też będzie “na czasie” z ostatnimi trendami, będzie podobnie jak my chętnie tworzyć i publikować eksperymenty, które wnoszą wartość dla całej społeczności webmasterów.

    Kogo szukamy?

    Szukamy osoby z doświadczeniem, która w swojej pracy sięga dalej niż podstawowe narzędzia Google PageSpeed Insight czy GTMetrix, a przy ocenie wydajności strony bazuje na czymś więcej niż jedynie “load time”.

    Napisz do nas, jeśli:

    • Wiesz, czym jest AWS i Redis
    • Masz doświadczenie w optymalizacji szybkości stron internetowych
    • Masz doświadczenie w pracy z programem NewRelic
    • Pojęcia takie jak first contentful paint i first meaningful paint nie są Ci obce
    • Umiesz znaleźć wąskie gardła w szybkości strony internetowej.
    • Umiesz przekazywać swoją wiedzę w prosty, zrozumiały sposób
    • Śledzisz trendy na rynku i słyszałeś o takich osobach jak Patrick Meenan, Paul Calvano, Ilya Grigorik czy Addy Osmani.
    • Znasz bardzo dobrze język angielski (wielu naszych klientów oraz kolegów z pracy stanowią osoby anglojęzyczne)

    Zakres obowiązków:

    • Analiza szybkości ładowania się stron oraz zalecenia web performance dla klientów Elephate
    • Wdrożenia zaleceń web performance (nie we wszystkich przypadkach, jako że często wdrożenia będą po stronie zespołu dev klientów)

    Kim jesteśmy:

    W Elephate w zaledwie kilka lat przebyliśmy drogę od garażowego start-upu do jednej z najbardziej uznanych agencji technicznego SEO i content marketingu w Europie i na świecie, przy okazji zdobywając kilka nagród w kraju i za granicą (m.in. Best Small SEO Agency @ European Search Awards).

    Co możemy Ci zaoferować?

    • Rozwój Twojego personal brandu - wystąpienia na konferencjach i podróże po całym świecie (jeśli czujesz się z tym komfortowo)
    • Pracę w miłej atmosferze, pizza piątki
    • Możliwość współpracy ze znanymi markami z całego świata
    • Odpowiadający Tobie typ umowy
    • Możliwość bardzo szybkiego rozwoju. Kładziemy duży nacisk na utrzymanie pozycji “thought leaderów” w dziedzinie Technicznego SEO & JavaScript SEO. Mamy na koncie wiele publikacji i eksperymentów, które osiągnęły gigantyczne zasięgi i bardzo mocno wpłynęły na naszą branżę i zostały zauważone np. przez Google. Chętnie pokażemy Ci je podczas spotkania.
    Chcesz zdobyć internet razem z nami? Wyślij swoje CV.
    Nie zapomnij dołączyć klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; (tekst jednolity: Dz.U. z 2015r., poz. 2135).