Oferta pracy

Wolontariusz/ka Szlachetnej Paczki

Stowarzyszenie WIOSNA

  • zachodniopomorskie

    zachodniopomorskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę tymczasową
  • dodatkowa / tymczasowa
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca zdalna
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • CO ROBI WOLONTARIUSZ_KA PACZKI?

  • DOCIERA DO RODZIN W POTRZEBIE

  • Jako Wolontariusz_ka odwiedzasz rodziny i osoby samotne żyjące w prawdziwej biedzie, w trudnej, niezawinionej sytuacji. Poznajesz ich historie, opisujesz je i wskazujesz rodziny, które otrzymają pomoc w ramach Szlachetnej Paczki.

  • DAJE IMPULS DO ZMIANY

  • Postawa i zaangażowanie Wolontariusza_ki są nieraz ważniejsze niż materialna pomoc. Poprzez swoją pracę dajesz rodzinom impuls do zmiany, stwarzasz szansę na pokonanie dotychczasowych trudności i na lepszą przyszłość.

  • POMAGA MĄDRZE POMAGAĆ

  • Łączysz osoby, które nigdy nie spotkałyby się w innych okolicznościach. Inspirujesz ludzi do podjęcia roli darczyńcy_czyni i pomagasz im przygotować wsparcie adekwatne do potrzeb konkretnej rodziny w potrzebie.

  • NAWIĄZUJE WARTOŚCIOWE ZNAJOMOŚCI

  • Współtworzysz zespół Wolontariuszy_ek w danym rejonie, czyli “oddziale” Paczki. Stajesz się częścią społeczności sprawczych ludzi, łączącej osoby o podobnych wartościach, które chcą zmieniać na lepsze świat wokół siebie.

  • ROZWIJA SWOJE KOMPETENCJE

  • W pracy z rodzinami rozwijasz zdolności społeczne i organizacyjne. Będąc częścią drużyny Paczki i uczestnicząc w szkoleniach, masz okazję nabyć kompetencje cenione na rynku pracy.

Nasze wymagania

  • CZEGO OCZEKUJEMY?

  • Chęci pomagania potrzebującym z najbliższej okolicy.

  • Zaangażowania i odpowiedzialności za powierzone zadania.

  • Gotowości do działania w drużynie.

  • KOGO SZUKAMY?

  • Osób, które nie są obojętne na los potrzebujących z najbliższej okolicy.

  • Ludzi, którzy mają inicjatywę i chcą pomagać mądrze.

  • Lokalnych działaczy, którzy mają odwagę i siłę, by bezinteresownie pomagać i odmieniać historie potrzebujących z lokalnej społeczności.

  • Dynamicznych, odważnych, otwartych aktywistów, którzy – bez względu na swój wiek – chcą się rozwijać oraz wykorzystywać swoją energię i talenty do działania, które ma realny wpływ na życie konkretnych ludzi.

  • Szukamy Ciebie, po prostu.

To oferujemy

  • WPŁYW | Twoje zaangażowanie będzie miało przełożenie na realne efekty oraz da Ci ogromną satysfakcję i radość.

  • ROZWÓJ | Zdobędziesz unikalne doświadczenie i poszerzysz swoje kompetencje.

  • KONTAKTY | Poznasz wyjątkowych ludzi i zbudujesz wartościowe relacje zawodowe i osobiste.

  • Benefity

  • elastyczny czas pracy

  • brak dress code’u

SZLACHETNA PACZKA to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Od 21 lat łączy Polaków wokół idei mądrej pomocy potrzebującym. Paczka pomaga rodzinom i osobom samotnym wyjść z trudnej sytuacji oraz wspiera je w samodzielnym radzeniu sobie w życiu.

O jej sile stanowią Wolontariusze_ki.

Bez nich SZLACHETNA PACZKA nie dotarłaby do ludzi w potrzebie takich jak pani Janina. Schorowana seniorka ma 73 lata. Nikt nie przejmuje się tym, że jest zupełnie sama, a na przeżycie dnia zostaje jej 2 zł.

Tylko w ubiegłym roku w Paczce działało prawie 13 tys. Wolontariuszy_ek. Dzięki nim pomoc materialna o wartości ponad 68 mln zł trafiła do ponad 17 tys. potrzebujących rodzin.

Ty też możesz pomóc! Zostań Wolontariuszem_ką.

Bądź wsparciem dla najbardziej potrzebujących takich jak pani Janina.

Wśród nas są osoby w potrzebie, których nikt nie dostrzega. Nie godzimy się na to. Właśnie do takich osób docieramy dzięki Wolontariuszom Szlachetnej Paczki.

Pomagając jako Wolontariusz_ka w Szlachetnej Paczce, wpływasz na realną zmianę w życiu rodzin w potrzebie. Pomaganie daje radość i poczucie satysfakcji. Dołącz do społeczności sprawczych ludzi o podobnych wartościach, w której zawsze możesz liczyć na pomoc i wparcie.

Aż 90% Wolontariuszy uważa, że Szlachetna Paczka dała im realne poczucie wpływu na życie ludzi w potrzebie.

UCZYMY

  • Zarządzania czasem

  • Pracy zespołowej

  • Skutecznej komunikacji

  • Osiągania założonych celów

  • Budowania relacji

KIEDY ZACZNIESZ?

By Paczka mogła działać również w Twojej okolicy, potrzebuje Wolontariuszy_ek. Bez nich – bez Ciebie! – pomoc nie dotrze do potrzebujących. Dlatego nie czekaj – zgłoś się już dziś!

Im szybciej do nas dołączysz, tym więcej na tym skorzystasz. Będziesz uczestniczyć we wszystkich wdrożeniach i profesjonalnie przygotowanych szkoleniach online dla Wolontariuszy. Zyskasz czas na dobre zaplanowanie swojej pracy, poznanie zespołu i integrację z pozostałymi Wolontariuszami. Doświadczysz też wszystkich ważnych wydarzeń, m.in. otwarcia Bazy Rodzin, czyli udostępnienia internetowego rejestru, z którego darczyńcy Paczki wybierają osoby, dla których przy Twoim wsparciu przygotują dedykowaną pomoc oraz „Weekendu Cudów” z wręczaniem paczek potrzebującym.

Tak działa Szlachetna PACZKA:

Nasze Stowarzyszenie działa od 2001 roku. Jesteśmy jedną z największych organizacji pozarządowych w Polsce, łączącą w sobie unikalne w skali świata modele realizowania pomocom potrzebującym, talenty i profesjonalistów w kluczowych obszarach kompetencyjnych oraz innowacyjne technologie. Wspólnie z naszymi Wolontariuszami, Darczyńcami i Pracownikami od prawie 20 lat realizujemy projekty, zmieniające całą Polskę i angażujące największe firmy i Partnerów.

Na co dzień wdrażamy zarówno własne, dedykowane rozwiązania wspierające 15000 użytkowników - wolontariuszy naszych projektów społecznych SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, jak i rynkowe rozwiązania dla 120 pracowników centrali.

Przewiń do profilu firmy