Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Zastępca Głównego Księgowego

Terlan Sp. z o.o.

  • Lutycka 95, Jeżyce, Poznań
    Poznań, wielkopolskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)

Lutycka 95

Jeżyce

Poznań

Twój zakres obowiązków

  • Ewidencja zdarzeń gospodarczych w zgodzie z wymogami prawa bilansowego i podatkowego (faktury zakupu, sprzedaży, wyciągi bankowe i inne dokumenty wewnętrzne);

  • Księgowanie dokumentów zakupu, sprzedaży i ich weryfikacja formalno- rachunkowa;

  • Kontrola dokumentacji dotyczącej wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów (WNT) i usług;

  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów;

  • Przygotowywanie plików do przelewów;

  • Rozliczanie zaliczek i delegacji pracowniczych oraz ewidencja w systemie księgowym;

  • Weryfikacja zapisów na kontach księgi głównej oraz uzgadnianie sald kont (w tym uzgadnianie sald z dostawcami i odbiorcami);

  • Nadzór nad procesem inwentaryzacyjnym w Spółce, rozliczanie inwentaryzacji;

  • sporządzanie raportów JPK_VAT i deklaracji VAT-UE, odpowiedzialność za prawidłowość

  • i terminowość rozliczeń, rozliczanie i uzgadnianie sald na kontach dotyczących podatku VAT;

  • udział w terminowym zamykaniu okresów sprawozdawczych, w przygotowaniu rocznych sprawozdań finansowych, w pracach związanych z przeprowadzanym audytem sprawozdań finansowych;

  • Przygotowywanie bieżących analiz i raportów;

  • Udział w procesie wdrażania i usprawniania (optymalizacji) procesów księgowych, poprawa ich efektywności;

  • Monitorowanie zmian w przepisach prawa podatkowego.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunkowe (rachunkowość, finanse);

  • Minimum 6-letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku

  • Znajomości przepisów Ustawy o Rachunkowości, Ustawy o VAT, prawa podatkowego;

  • Sumienności, dokładności, systematyczność i odpowiedzialność;

  • Umiejętność pracy w zespole

  • Doświadczenie w pracy z systemem księgowym (mile widziana znajomość programu ENOVA);

  • Dobra organizacja pracy (umiejętność pracy pod presją czasu), zdolność analitycznego myślenia, systematyczność, sumienność i dokładność oraz zaangażowanie w wykonywane obowiązki.

Mile widziane

  • Doświadczenie w branży budowlanej.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • spotkania integracyjne