Oferta pracy

Zastępca głównego księgowego

Rödl & PartnerO firmie

  • Śrem, wielkopolskie

  • Ogłoszenie wygasło 2 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)
Aktualnie poszukujemy nowego pracownika dla naszego Klienta – firmy z branży produkcyjnej z kapitałem zagranicznym.

Zakres obowiązków

  • nadzór nad pracownikami działu rachunkowości, kontrola przestrzegania procedur i poprawności zapisów księgowych
  • ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych w systemie finansowo-księgowym, w tym rozliczenia międzyokresowe kosztów, rezerwy, operacje w walutach obcych, transakcje wewnątrzwspólnotowe
  • nadzór nad środkami trwałymi, prowadzenie rejestrów środków trwałych oraz rozliczanie amortyzacji
  • monitorowanie i rozliczanie kont rozrachunkowych (klienci, dostawcy, itp.)
  • sporządzanie sprawozdań do GUS, NBP
  • przygotowywanie danych do deklaracji podatkowych (VAT, CIT)
  • sporządzanie raportów oraz wybranych sprawozdań finansowych
  • ścisła współpraca z Gł. Księgowym/Dyr. Finansowym

Poszukiwane kompetencje

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne
  • bardzo dobra znajomość przepisów ustawy o rachunkowości oraz przepisów podatkowych, w tym zagadnień dot. transakcji wewnątrzwspólnotowych
  • umiejętność obsługi programów komputerowych w tym programów finansowych
  • doświadczenie w pracy w dziale księgowości w firmie produkcyjnej na samodzielnym stanowisku lub w biurze rachunkowym
  • znajomość języka niemieckiego lub angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację
  • umiejętność logicznego myślenia, samodzielność, skrupulatność, dociekliwość, dokładność
  • umiejętność pracy w zespole
  • osoba krytycznie myśląca, pragmatyczna, zorientowana na cel
  • zaangażowana w pracę i gotowa do wykazywania własnej inicjatywy a także posiadająca umiejętność budowania koleżeńskich relacji w międzynarodowym środowisku zawodowym

Nasz klient oferuje

  • umowę o pracę w stabilnej firmie
  • odpowiedzialność i samodzielność w zakresie powierzonych zadań w firmie zorientowanej na rozwój
  • dobrą, przyjazną i koleżeńską atmosferę pracy
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie
aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy