Oferta pracy

Zastępca Głównego Księgowego

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.AO firmie

  • Książęca 4, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 5 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A

Książęca 4

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • koordynowanie pracy (we współpracy z Główną Księgową) Zespołu Rachunkowości Finansowej w zakresie prowadzenia rachunkowości podmiotów z Grupy Kapitałowej GPW zgodnie z obowiązującymi przepisami i uregulowaniami wewnętrznymi Giełdy, w tym zgodnie z MSSF:

  • współpraca z Zespołem Sprawozdawczości w zakresie sporządzania sprawozdań finansowych i raportów okresowych GPW jako spółki publicznej,

  • sporządzanie okresowych sprawozdań GUS oraz innych sprawozdań zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami współwłaścicieli spółek GK GPW, banków i innych podmiotów, upoważnionych do otrzymywania informacji finansowych na temat wyników spółek Grupy GPW,

  • weryfikowanie rozliczeń GPW z podatków odprowadzanych do budżetu państwa, w tym weryfikacja projektów umów pod względem podatkowym oraz kontrola prawidłowości sporządzanych deklaracji i innej dokumentacji podatkowej,

  • reprezentowanie spółek GK GPW w sprawach podatkowych wobec organów polskiej administracji podatkowej,

  • weryfikowanie prawidłowości regulowania zobowiązań za dostawy towarów i usług oraz zobowiązań podatkowych,

  • nadzorowanie prawidłowości rozrachunków z odbiorcami z tytułu sprzedaży usług oraz materiałów informacyjnych,

  • optymalizowanie procesów księgowych i inicjowanie zmian w systemie finansowo-księgowym,

  • uczestniczenie w projektach realizowanych w ramach Grupy GPW w zakresie rozliczeń finansowych oraz finansowania ze środków zewnętrznych (środki UE, NCBiR, KOWR itp.)

  • współpraca z audytorami firmy, doradcami podatkowymi i innymi konsultantami w zakresie pełnionych obowiązków.

Nasze wymagania

  • wykształcenia wyższego z zakresu rachunkowości lub finansów,

  • co najmniej pięciu lat doświadczenia na stanowisku Głównego Księgowego, Zastępcy Głównego Księgowego lub Samodzielnego Księgowego (mile widziane także doświadczenie w audycie finansowym),

  • bardzo dobrej znajomości zasad rachunkowości (PSR i MSSF),

  • wiedzy z zakresu zasad konsolidacji sprawozdań finansowych oraz rachunkowości instrumentów finansowych,

  • znajomości języka angielskiego w stopniu co najmniej komunikatywnym, w tym bogatego zasobu słownictwa z zakresu finansów i rachunkowości,

  • dużej swobody pracy w MS Excel i MS Word,

  • samodzielności, dokładności, bardzo dobrej organizacji pracy własnej i podległych członków zespołu.

Mile widziane

  • kwalifikacje głównego księgowego, biegłego rewidenta, ACCA, CIMA (lub kandydat/-ka w trakcie zdobywania ww. kwalifikacji),

  • znajomość rynku kapitałowego oraz księgowości w instytucjach finansowych,

  • umiejętność obsługi Microsoft Dynamics AX.

To oferujemy

  • współpracę w oparciu o umowę o pracę,

  • ciekawą pracę w środowisku rynku kapitałowego,

  • możliwość rozwoju zawodowego,

  • atrakcyjny system wynagradzania,

  • dostęp do szkoleń, konferencji, kursów,

  • bogaty pakiet benefitów (pakiet kafeteryjny, prywatna opieka medyczna, ubezpieczanie na życie, PPE),

  • możliwość pracy zdalnej.